«Видобуток. Капітальний ремонт. Інтенсифікація»: у ПолтНТУ відбувся IV Міжнародний галузевий форум

IV Міжнародний галузевий форум під назвою «Видобуток. Капітальний ремонт. Інтенсифікація» відбувся у ПолтНТУ. Університет уже традиційно став головним майданчиком для зустрічі представників бізнесу, влади і науки. Масштабність заходу збільшується щороку. Так, до участі у цьому форумі зареєструвалися більше 150 представників 50 провідних нафтогазових компаній з України, Білорусі, Казахстану та Німеччини.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ:

- Я б хотів подякувати нашим стратегічним партнерам, представники кампаній, які знаходяться сьогодні в нашому університеті за допомогу, підтримку та сприяння у розвитку матеріально-технічної бази нашого університету. Під час відкриття нашого форуму була урочисто відкрита унікальна лабораторія 3-Д візуалізації для проектування свердловин спільно з кампанією «Нафтогаз», «Укргазвидобування» та компанією «Шлімберже». І завтра ми не змінюємо свої традиції і відкриємо унікальну, сучасну, надзвичайно інноваційну лабораторію спільно з кампанією «Сіменс-Україна».

Особливість цього Форуму - велика виставка з презентацією обладнання і технологій від ТОВ «Сервіс-Оіл», НТП «Бурова техніка», ТОВ «Укрспецгеологія», ТОВ «Пайлот Дріллінг Текнолоджіс», а також автопарк BMW. Спеціалізована техніка представлена вперше на Полтавщині, а університет обрано не випадково, адже ПолтНТУ є центром нафтогазової освіти України і лідером інновацій. Протягом двох днів з унікальним обладнанням ознайомлюватимуться не тільки учасники форуму, а й студенти та викладачі ПолтНТУ, а також учні Полтавського наукового ліцею №3.

Артур Левченко, студент 3-го курсу Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ:

- Нові зразки техніки, новіше обладнання. Професійну техніку побачити на власні очі, як працює, як виглядає, переносні бурові установки.

Валентин Кеда, студент 3-го курсу Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ:

- Розповідають про цементувальні агрегати і всі ці автомобілі загалом. На теорії мені розповіли, що трубки на цементувальній йдуть залізні, тим що вони згинаються в процесі розкручування. Це мене теж вразило тому що я думав, що вони звичайні полімерні будуть , але виявилось , що вони залізні. Розглядав мотори, які стоять на ці силові агрегати.

Перший день форуму організований у форматі трьох сесій, присвячених питанням видобутку, капітального ремонту та інтенсифікації. Ректор ПолтНТУ імені Кондратюка Володимр Онищенко зазначає: протягом останніх п’яти років в університеті чітко реалізується успішна формула освіта-наука -бізнес -влада і, звісно ж, має результат.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ імені Кондратюка:

 - Надзвичайно важливим є те, що університет став тим майданчиком, де зустрічаються представники провідних нафтогазовидобувних кампаній, де вони ведуть дискусію. Діляться своїм інноваційним досвідом, укладають нові контракти, домовленості. Для нашого університету є важливим, що під час дискусій наші студенти, магістранти можуть долучатися до них, слухати про ті важливі проблеми і їх розв’язання, які існують в нафтовидобувній сфері. Це, безумовно, підвіщує якість підготовки майбутніх фахівців. Університет є частинкою вирішення глобальної проблеми забезпечення енергетичної незалежності в нашій державі і підготовки кадрів.
Директор по інтегрованому газовому бізнесу, який тимчасово здійснює повноваження голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Фаворов зауважує: важливо брати участь у таких заходах, адже ПолтНТУ є лідером з підготовки фахівців для нафтогазової галузі України.

Андрій Фаворов, член правління АТ «Укргазвидобування», т.в.о. Голови правління:

- Из дисскусий рождается истина и именно для этого существует этот университет, именно для этого кампания «УГВ» всегда рада поддержать любые новации, любое развитие этого университета, потому что студенты и те, кто здесь учатся - это и есть будущий кадровый резерв как нашей кампании так и отрасли в целом. 

Директор  по  інтегрованому  газовому  бізнесу НАК  «Нафтогаз України», член правління АТ «Укргазвидобування», який тимчасово здійснює повноваження Голови правління Андрій Фаворов.

Андрій Фаворов, член правління АТ «Укргазвидобування», т.в.о. Голови правління:

- Мы все хотим добычи украинских энергоресурсов, но для этого главный энергетический ресурс, который есть в стране - это люди и это более важно, чем газ, чем нефть, уголь, это качество, знание людей, в которых болит сердце за нашу индустрию. Полтавский университет стал достаточно быстро одним из лидеров по обучению следующего поколения специалистов. Мы активно развиваем совместные программы, с нашими партнерами, одним из лидирующих международных подрядчиков, которые предлагают внедрять новые знания, новые инструменты для оценки перспективности.

Це стимулює і появу нових робочих місць, які так необхідні, - розповів тимчасово виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло. Додав: влада зацікавлена, щоб ця галузь розвивалася якнайшвидше.

Олег Пругло, т. в. о. голови Полтавської обласної державної адміністрації:

- Полтавщина - це 40 відсотків видобутку газу всієї України , це розвиток. Знаково те, що все проходить в технічному університеті і це не тільки підготовка фахівців, які будуть працювати у майбутньому, а й робота, яка дає змогу більш ефективно використовувати ту техніку, яка сьогодні є і пізнавати ту техніку, яка є в світі.

Для того, щоб підготувати фахівця потрібно створювати сучасні умови та використовувати інноваційні технології, які нині є у ПолтНТУ, - зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Роман Опімах.

Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України:

 - Ми завжди кажемо,що нафта і газ не видобувається у Києві, вона видобувається в регіонах. Тому спілкування і діалог з регіонами - це для нас пріоритет .

ПолтНТУ динамічно розвивається та розширює свою інноваційну інфраструктуру. Під час форуму в університеті відкриють новий, надсучасний інноваційний навчально-виробничий центр всесвітньо відомої компанії Сіменс. Це ще раз підтверджує, що ПолтНТУ крокує в ногу з часом, створюючи найсучасніші умови для якісної підготовки фахівців нафтогазової галузі, які забезпечуватимуть енергетичну незалежність України.