У Полтаві підписали меморандум про співробітництво між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Управлінням Державної міграційної служби області

У Полтаві підписали меморандум про співробітництво між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Управлінням Державної міграційної служби області. Разом проводитимуть правопросвітницькі заходи.

Сергій Шостак, начальник Управління Державної міграційної служби:

- За 8 місяців 19 року підрозділами і співробітниками притягнуто до адміністративної відповідальності 628 іноземців та осіб без громадянства. Виявлено 271 нелегальний мігрант, прийнято рішення про примусове повернення до країн походження іноземців - 249. Заборонено подальший в`їзд в Україну - 232.

Після підписання меморандуму провели круглий стіл «Право іноземців та осіб без громадянства на захист». Головна з проблем, яку обговорюють, - недостатня поінформованість іноземців про те, куди їм звертатись, коли винакає проблема - говорить директор регіонального центру Олександр Черчатий.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання БВПД у Полт. Обл:

- Особа може звернутись до наших бюро правової допомоги, місцевих центрів із відповідною проблемою. Проконсультуватися. Це первинна правова допомога, отримати весь спектр консультацій, які людина потребує. Але, якщо ця проблема більш ширша, глибша і особу необхідно захищати, або представляти інтереси в суді, ця особа може претендувати на вторинну правову допомогу.

За круглим столом представники ромської, німецької та вірменської громадських організацій. Валерій Євтухов розповіє, - в Україні купа негативних стереотипів про ромів. Організація "Князь" намагається їх спростувати.

Валерій Євтухов, представник ГО "Князь":

- Основна проблема - це зайнятість і місце життя ромів. На даний момент велика частина ромів живе в дуже поганих умовах. Доноситься інформація з різних джерел, що роми там то крадуть… Але це не так. І ми хочемо донести це до мас.

Гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103. Дзвінки в межах України безкоштовні.