Полтавців запрошують оглянути єдину в світі книгу «Енеїда» з автографом Івана Котляревського

Цей дім гостинний, приязний, відкритий завжди для своїх гостей.

Старовинні шкатулки, млинок для кави та навіть «сам» Іван Петрович Котляревський. У літературно-меморіальному музеї Котляревського відбулась презентація міжмузейного виставкового проекту «У колі Івана Котляревського». Присвячена вона 250-річниці від дня народження поета.

Валентина Скриль, ст. науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

-Представляємо портрети сучасників Івана Петровича Котляревського . Тут експонується портрет діда Лесі Українки, Петра Драгоманова, видатного вельможа полтавських та катериновських часів Дмитра Трощинського, портрети сусідів та друзів Гоголя родини Данилевських.

Щоб наблизити полтавців до епохи Котляревського тут - єдина у світі книга «Енеїда» з його автографом, видана 1809 року, а ще - його рукописи, - розповідає Валентина Скриль.

Валентина Скриль, ст. науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Це титанічна праця. Котляревський над перекладом з французької на російську мову праці Абата Дьякена «Размышление о расположении ..» трудився 15 років і ця праця вилилася в три величезних томи.

Виставкова композиція створена на основі музейних колекцій літературно-меморіального музею Котляревського та Галереї мистецтв. Діятиме до кінця вересня.