Компанія Siemens відкрила сучасний навчально-науковий центр в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка

Найбільша європейська технологічна компанія Siemens відкрила в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка сучасний навчально-науковий центр нафтових і газових промислів. Ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко говорить: такий сучасний центр - єдиний в Україні, його можливості унікальні.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ:

-Ця лабораторія буде використовуватися, як і в навчальному процесі, студенти перших - п’ятих курсів проходити навчання у цій лабораторії. Ця лабораторія відкривається в навчально-науковому інституті інформаційних технологій та механотроніки. Але навчатися в цій лабораторії будуть як студенти нафтогазової спеціальності, зокрема, нафто-газова інженерія, ай-ті спеціальності , машино- будівництва , інженерна механіка і багато інших інженерних спеціальностей.

ПолтНТУ - це високотехнологічний інноваційний заклад вищої освіти. Підтвердження цього - співпраця з бізнесом, який допомагає у створенні матеріально-технічної бази, що сприяє якісній підготовці фахівців не в теорії, а на практиці. Це не лише посилення матеріально-технічної бази університету, це інвестиція у найцінніше - знання майбутніх спеціалістів - майбутнє України. Тому, з боку бізнесу - це дуже далекоглядний крок, а університет вкотре показує, що співпраця з бізнесом, владою і наукою дає найкращий результат, це і є формулою успіху.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ:

- Співпрацюючи з компаніями, ми створюємо усі можливості, щоб випускник Полтавського технічного університету імені Юрія Кондратюка після завершення навчання приходив на виробництво і відразу починав виконувати своє завдання без перепідготовки, підвищення кваліфікації. Крім того, ми працюємо над тим, щоб і наші науково-педагогічні працівники університету працювали постійно над підвищенням свого фахового рівня. Це не тільки інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази з боку компанії «Siemens», але це й інвестиції в знання молодих людей, які будуть розвивати Україну.

Володимир Онищенко подякував компанії «Siemens», які роблять інвестиції в майбутнє України та надають можливість студентам отримати сучасні знання.

Вручити на пам'ять таку відзнаку, якою відзначається Мачей Зеленски генеральний директор кампанії «Сіменс Юкрейн» за вагомий особистий внесок у розвиток лабораторної бази для практичної підготовки студентів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Полтавська область займає лідируючі позиції в загальному обсязі нафто- і газовидобутку в Україні. Зараз тут видобувається, транспортується і переробляється до 50 відсотків нафти і газу всієї країни. Саме тут розташовані провідні розвідувальні, бурові, видобувні, транспортувальні і переробні підприємства, підприємства енергетичного та екологічного спрямування. Генеральний директор компанії «Siemens» Мачей Зелінський говорить: ПолтНТУ є основним постачальником висококваліфікованих кадрів в цьому сегменті. Додає: спільними зусиллями створили унікальну лабораторію з ПолтНТУ. Нині «Siemens» в науковому центрі реалізував великий портфель програмного забезпечення і устаткування, який дасть студентам глибокі знання а галузі аналізу даних і великий практичний досвід роботи із сучасним обладнанням в нафтогазовій сфері.

Мачей Зєліньскі, генеральний директор компанії Siemens Ukraine:

- Выбор был неслучайный потому что в Полтавской области находиться большинство нефти и газа,потому что здесь можно сказать -это такой украинский экстаз и это одна с причин почему я выбирая полтавский университет, а второй прагматичный повод-это то, что здесь очень активный менеджмент этого университета политехники, который реально двигает развитие инновационных технологий, который создал площадку общения бизнеса с наукой, обществом, поэтому, эти два факторы присутствие промышленности, газа и нефти, разработки и транспортировки и современный, активный менеджмент политехники, который создает площадку дали нам хорошее показание, что именно здесь в сердце газовой, нефтевой Украины создать современное цифровую лабораторию.

У лабораторії можна вивчати сучасні засоби моделювання та управління складними технологічними процесами, використання сучасних підходів створення АСУ ТП і роботу з передовим апаратним забезпеченням.

Мачей Зєліньскі, генеральний директор компанії Siemens Ukraine:

- Мы в этой лаборатории создали практически все технологии, которые сегодня доступны на рынке не только автоматизации, а й на рынке цифровых трансформаций - это конечно система автоматизации, которая позволяет непрерывно управлять процессом в случае какой-то аварии и есть подключение аварийной системы, потому у нас самая надежная, самая гибкая, самая современная в мире. Программное обеспечение позволяет нам моделировать процесс перед запуском инсталляции, запуском завода мы можем все это сделать в виртуальном мире.

Нову сучасну лабораторію показують студентам вишу, адже, головне набувати знання не тільки теоретично, а й практично. Відтепер студенти також зможуть зануритися у віртуальну та доповнену реальність, аби на власні очі побачити створену в цій лабораторії модель промислового об’єкту.

Сергій Степанюк, менеджер компанії Siemens Ukraine:

- Здесь работает стимулятор и система навигации. Соответственно, студенты имеют возможность самим поработать с этой моделью, построить систему, которая сама будет управлять таким сложным техническим процессом. Это планируется установка гаджетов для дальнейшего развития стендов ПолтНТУ и эта часть предназначена для интеграции в цифровую сеть приборов и автоматики.

Після, у стінах вишу проводять технологічний день «Siemens», де провідні фахівці компанії розповідають про сучасні інноваційні технології, дігіталізацію виробничих процесів та нові технологічні рішення.
Крім того, на честь святкування 90-ліття університету, компанія «Siemens» оголосила конкурс серед студентів на кращу магістерську роботу по автоматизації нафтових та газових потоків. Головний призом стане премія у розмірі 1000 євро і стажування у компанії.
Тож, ПолтНТУ є центром інновацій Полтавщини та надає унікальні можливості для студентів стати фахівцями світового рівня!