Обвинуваченим у побитті журналіста винесли вирок

У Київському районному суді Полтави відбулось засідання у справі побиття журналіста Ярослава Журавля. Нагадаємо, що 18 травня 2018 року у Полтаві в офісі місцевого осередку Соціалістичної партії України побили Ярослава Журавля. На засіданні обвинуваченим винесли вирок - їм призначили покарання у вигляді двох років обмеження волі.

Олександр Калько, суддя:

- Призначити покарання Пазенку Антону Володимировичу два роки обмеження волі за частиною 1 статті 28 , частиною 1 ст. 122 Кримінального кодексу України, Алоєву Мустафі два роки обмеження волі. Відповідний захід відносно обвинувачення Пазенка та Алоєва до набрання вироком законної сили залишити особисте зобов’язання. Цивільний позов Журавля задовольнити частково.
Також, на користь потерпілого Ярослава Журавля, обвинувачений Антон Пазенко має сплатити 7114 грн. матеріальної шкоди, 15 тисяч гривень витрат на професійну правову допомогу та 40 тисяч гривень моральної шкоди.

Ярослав Журавель, потерпілий:

- Розраховував, що буде трішечки суворіше покарання. Ще буде апеляція, потім їх, можливо, на два роки обмеження волі. Що це значить? Чи вони будуть просто ходити відмічатись до дільничного і жити звичайним життям, як і жили, незрозуміло. Покарані лише виконавці, організатори і покривателі цього бандитизму вони ніяким чином не понесли відповідальності.

Адвокат обвинувачених Володимир Гура розповів: вирок вважає несправедливим, додав: збираються оскаржувати рішення суду.

Володимир Гура, адвокат обвинувачених:

- Несправедливий , він замовний , як і слідство. Апеляція буде обов’язково. Ми будемо настоювати на виправдувальному вироці по даній справі. Якщо ні, то касаційна інстанція.
Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, тобто через місяць. Якщо Полтавський апеляційний суд залишить без змін вирок Київського районного суду, обвинувачених відправлять у виправний центр.