У театрі ляльок відбулась моновистава «Котляревський у персоналіях»

«Як день горить, як вітер хилить віти, як те, що є на світі даль і час, між нас тобі, поете, вічно жити, як і між тих, хто прийдуть після нас…» Саме такими словами охарактеризував творчість Котляревського Володимир Сосюра… Таким епіграфом розпочалася моновистава «Котляревський у персоналіях», присвячена 250-річчю від дня народження Івана Петровича Котляревського. Це соціально-культурний проект, покликаний за допомогою сценічних анімаційних та мультимедійних засобів перенести глядача в ту історичну епоху, де жив і творив класик.

Юлія Шевченко режисера мультимедійного проекту «Котляревський у персоналіях»:

- Виникла ідея створити проект, який може бути корисний для середньої школи 12+. Тобто, щоб познайомити глядачів з персоною Котляревського з його сучасниками. Тому що, як правило, ми знаємо, що Котляревський автор «Енеїди», «Москаля чарівника» і «Наталки Полтавки». Хотілося б підняти завісу, щодо особистого життя письменника
На сцені за допомогою картин-витинанок оживають сучасники поета Ізмаїл Срезневський, Михайло Щепкін, Гоголь батько та Гоголь син. Тут звучать пророчі слова Тараса Шевеченка - саме через цих видатних осіб в уяві постає цілісний образ митця, патріота та громадського діяча - зазначила акторка моновистави Олена Суптеля.

Олена Суптеля, акторка моновистави:

-Те, що сьогодні буде відбуватися в театрі ляльок, я б навіть не сказала, що це вистава. Це мультимедійний проект, присвячений ювілею нашого видатного українського письменника. Я сьогодні виконую роль сучасниці Котляревського, тобто людини, яка жила і була свідком цих всіх подій, які траплялися іх життям Івана Петровича.
Проект створено з просвітницькою метою для учнів старшої школи та студентства для поглиблення знань та популяризації теми Івана Котляревського. На захід завітали і учні 13 гімназії разом зі своїм вчителем української мови пані Вікторією. Діляться - під час вистави хочуть поринути в епоху Котляревського.

Вікторія Манюненко вчителька української мови та літератури гімназії №13:

- Кожна вистава, кожна книга, кожна подія вона несе відкриття чогось нового, раніше не пізнаного, тому,  однозначно, якісь нові враження ми сьогодні здобудемо, безперечно.
Та про пересічну і неординарну постать самого Івана Петровича відомо не так багато. Фактам про нього треба завдячувати офіційному листуванню та спогадам учасників - переконалися учасники вистави.