У Полтаві вшанували пам'ять Івана Котляревського

250 років тому в Полтаві у родині канцеляриста міського магістрату народився син Іван Котляревський - поет драматург та зачинатель нової української літератури. Так і уявляєш, як він сідає за стіл та промовляє «Ну я зачинаю». Насправді, все було зовсім не так. Щоб стати великим автором Іван Петрович Котляревський мусив пройти тяжкий тернистий шлях. Його і згадували, вшановуючи пам’ять відомого на весь світ полтавця Івана Котляревського. Біля його, не менш відомого погруддя, відбулася церемонія покладання квітів.

Михайло Сидоржевський голова національної спілки письменників України:

- В найглухішу ніч української бездержавності, коли нам імперія казала, що немає України, немає українців, є хахли, малороси є нарєчіє язика, немає української мови. Він явив прекрасний досконалий український твір, досконалий, де просто унікально зібрана оця всі наша енциклопедія. Це - Україна, це українці. У таку тяжку пору для української нації він сміявся, сміявся- це був сміх оздоровлення. Це був сміх очищення.
Легендарну постать українського письменника знають всі: школярі вивчають уривки з його «Енеїди», а майже кожна закохана пара єднала свої серця під викарбуваним на білій альтанці посланням Котляревського з «Наталки Полтавки». Для міста Полтава день народження відомого українського класика - це особлива подія - діляться полтавці. Для кожного постать Івана Петровича відіграє свою роль у житті.

Ганна Радько доцент кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка:

- Ми повинні горді бути полтавці, що саме з полтавської землі цей голос прозвучав, якого Шевченко назвав «соловейком» і пишатися тим, що саме українська літературна мова, в осевої її лежить полтавсько-київський діалект. Так що, це він для мене такий Котляревський.
Для Пані Анни творчість Івана Котляревського - це не просто література. Дівчина наголосила твори автора ніби машина часу, коли читаєш, ти ніби відправляєшся у ту епоху, коли жив сам поет.

Анна Аксюк, журналістка:

- Для мене він як натхненник, тому що, коли почитаєш його вірші, вони ніби такі прості, але за цими його красивими словами, за його описами ти розумієш, що тут достатньо українська мова, любов до народу і ти можеш написати гарний твір і можеш навітьсам таке зробити завдяки таким геніям української літератури.
Покладав квіти до пам’ятника і депутат міської ради Андрій Матковський. Він наголосив - у нашому місті має бути не тільки премія імені Івана Котляревського, а і міжнародні літературні вистави.

Андрій Матковський депутат міської ради:

- За цей час багато, що змінилося у світі, багато, що змінилося в Україні і, доречі, деякі історики декілька разів вже переписали історію і відношення до особистостей. Але Іван Петрович Котляревський як і був, так і залишився через 250 років залишається найвідомішим полтавцем, засновником нової української літератури та нової української мови. І я хочу сказати, що це найвідоміший бренд Полтави, Полтави духовної, Полтави туристичної і тому ми маємо завдання міської влади розвивати цей бренд.

Крізь стільки років полтавці та вся Україна пам’ятає Івана Петровича Котляревського. І такі заходи дають підставу вважати, що цей поет буде жити у наших серцях та душах вічно.