Про налагодження шляхів виявлення туберкульозу говорили в обласній раді

Про налагодження шляхів виявлення туберкульозу відповідно до міжнародних стандартів, про забезпечення лікування пацієнтів говорили на обласній раді з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛу та наркозалежності. Про результати візитів моніторингових груп з питань туберкульозу у Полтавській області доповів головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру  Володимир Печериця. Зокрема, зазначив, - в області встановлено новітні апарати для хворих на туберкульоз.

Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру:

- Поставлені чотири сучасних апарати для діагностики туберкульозу на генетичному рівні. Установлені вони в Кременчуці, Лубнах, Миргороді і Полтаві - 4 міська лікарня, для того, щоб забезпечити діагностику туберкульозу. Є відмінності, якщо наш апарат працює на картриджах, то тут вже сучасні, новітні, більше ультра-картриджів чутливих.

В ході зустрічі зазначили - за останні пів року захворюваність у Полтавській області на туберкульоз зменшилася на 22%. Володимир Печериця наголосив - усі міжнародні організації говорять - такі показники, насправді, демонструють погану роботу лікарів, які не можуть виявити захворювання у людини.

Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру

- 23-27% хворих на туберкульоз не виявлено і вони знаходяться у вогнищі і продолжають інфікувати наше населення. Або друге питання, що, в принципі, ми, дійсно, за ці роки провели достатню роботу по лабораторному лікуванню туберкульозу, по залученню організацій до соціального супровіду, що, дійсно, зменшена інфекція.

Також внесли зміни та затвердили оновлення складу групи моніторингу і оцінки у сфері туберкульозу та ВІЛ.