Теплове господарство міста готове до початку опалювального сезону

У Полтаві завершуються останні приготування до опалювального сезону 2019-2020 років. Уже невдовзі відбуватимуться пробні пуски котелень, які завжди передують початку опалювального періоду.

І хоч до початку цьогорічного опалювального сезону ще більше місяця, полтавські теплоенергетики стверджують: теплове господарство міста до його початку вже готове.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:

- Виконаний поточний ремонт 90 котелень підприємства у Полтаві та 4 населених пунктах області. Також, виконаний поточний ремонт, проведені гідравлічні випробування 213 км теплових мереж 28 центральних теплових пунктів.

Нині в Полтаві тривають комісійні огляди будівель споживачів на готовність до прийому теплоносія. Традиційно, найкращу підготовку до зими демонструють лікувальні заклади, дошкільні і загальоноосвітні навчальні заклади тощо. Загалом, до початку опалювального сезону вже готові понад 90% об’єктів соціальної сфери міста.

Як зазвичай, зі зниженням температури зовнішнього повітря, тепло може з`явитись у лікарнях, дитячих садочках та школах раніше від офіційного старту опалювального сезону в місті, - говорить Володимир Пасічко. Щороку, на прохання керівників цих установ, підприємство достроково подає тепло закладам, що підключені до котелень підприємства. Цей рік також не стане винятком, і «Полтаватеплоенерго» радо піде назустріч у разі надходження таких звернень.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:

- Всього від підприємства отримують послуги теплопостачання більше 30 лікувальних закладів. Я думаю, що більша половина з них має технічну можливість. Ті, котрі не можуть отримувати – це, в першу чергу, стосується району Алмазний, Ціолковського, 36 - це така котельня, де включення частини споживачів, без включення всієї системи технічно неможливо. Також, є окремі заклади і в інших районах міста.

А от із житловими будинками ситуація зовсім інша. Так, на сьогодні з 202 житлово-будівельних кооперативів та ОСББ обласного центру готовність до зими продемонстрували лише чотири. Фахівці «Полтаватеплоенерго» стурбовані таким станом справ і закликають відповідальних осіб до термінової співпраці, адже стабільність перебігу наступного опалювального сезону у цих житлових будинках Полтави під загрозою зриву. Сумнівними виглядають і якісні показники теплопостачання помешкань у цих багатоповерхівках.

Проте, це не єдина складність у підготовці до зими. Головний інженер додає, - чи не найголовніша проблема, яка не дає можливості повністю виконати всі заплановані роботи з підготовки до опалювального сезону, - це вкрай скрутний фінансовий стан підприємства. Через низьку ефективність роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (а саме вона встановлює тарифи на послуги підприємства), «Полтаватеплоенерго» постійно працює за тарифами, нижчими за економічно обґрунтований рівень. Як наслідок - наявність постійних збитків без джерела їх ліквідації. Та це не єдине, що суттєво ускладнює діяльність підприємства, - наголошує Володимир Пасічко, - не потрібно забувати і про наявну перед підприємством заборгованість населення та установ міста за вже спожиті послуги.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:

- Впливає на фінансовий стан підприємства заборгованість споживачів. Так, населення Полтави та чотирьох районних центрів заборгували за спожиті послуги теплопостачання більше 220 млн грн. Окрім того, що ми не маємо можливості профінансувати частину робіт вкрай необхідних, це призводить до суттєвої заборгованості за природний спожитий газ. Як наслідок - нарахування штрафних санкцій і взагалі загроза припинення газопостачання котелень підприємства.
Володимир Пасічко закликає споживачів «Полтаватеплоенерго» терміново - до початку опалювального сезону - розрахуватись за спожиті послуги з теплопостачання та наголошує: попри труднощі, полтавські теплоенергетики роблять усе від них залежне, щоб і цієї зими в оселях споживачів було тепло та затишно.