Як у Полтаві ледь не побилися за кіоски

Під час демонтажу тимчасової споруди на перехресті вулиць Стрітенська та Небесної Сотні розгорівся скандал. Інспекція по контролю за благоустроєм не могла почати роботу, оскільки у кіоску закрилась продавчиня. На звернення не реагувала. У хід пішов лом. Двері відкрили силою. Жінка вийшла. Проте, всередину зайшов власник споруди Володимир Пронь. Виходити відмовився. Заступниця міського голови, голова комісії з розміщення МАФів Тетяна Юрченко звинуватила правоохоронців у тому, що вони не забезпечують громадський порядок.

Діалог між Тетяною Юрченко та заступником командира роти тактико-оперативного реагування Євгенієм Кондратенко:

Т.Ю: Що це таке?

Є.К: Не кажіть, будь ласка, що мені робити. Ви не мій керівник. Ви не маєте права вказувати мені що робити.

Т.Ю: Але я голова комісії, в яку входять ваші представники.

Є.К: Я за вас радий.

Т.Ю: Я теж рада, давайте.
Євгеній Кондратенко, заступник командира роти тактико-оперативного реагування:

- Ми забезпечуємо громадський порядок. Це не надає мені право витягувати людину насильно.
У свою чергу Володимир Пронь заявив, - не вийде з кіоску, доки не напише заяву до правоохоронних органів на працівників інспекції по контролю за благоустроєм. Звинувачує їх у незаконному зломі приватної власності.

- Ви на місці злочину. Приймаєте. Йдіть сюди, пишіть.
Володимир Пронь написав заяву про зламування слідчо-оперативній групі. В інспекції відділу безпеки дорожнього руху повідомляють, - демонтувати кіоск - вирішили на крайньому засіданні комісії з розміщення тимчасових споруд. Причина - порушення ряду норм.

Іван Лаврусенко, інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції:

- Даний кіоск розміщений у безпосередній близькості, по межі, буквально, проїзної частини, при нормі - не менше 5 метрів від краю проїзної частини. Постановою Кабміну №198 ці норми регламентовано. Також, він має бути 1 метр від тротуару.

Керівник інспекції по контролю за благоустроєм Антон Тонконог запевняє, - про демонтаж власнику повідомляли. Той стверджує, - про демонтаж його не інформували. А рік тому безпідставно не продовжили дозвіл на розміщення кількох його МАФів.

Володимир Пронь, приватний підприємець:

- Мене не було в країні. В Полтаві я з`явився тільки вчора ввечері. Я дізнався про приписи, що повинні були прибрати, вчора від продавця. Без якихось підстав. Малий бізнес хочуть просто задавити.
Володимир Пронь вказує на кіоск через дорогу, який знаходиться на такій самій відстані від тротуару і проїжджої частини, як і його тимчасова споруда, та ніхто того не чіпає. Що за вибірковість - кого демонтують, а кого не чіпають? Додає, - під час телефонної розмови невідомі пропонували йому гроші за земельну ділянку, на якій стоїть його МАФ. Вважає, - комісія дає розпорядження демонтувати кіоски, аби на цих місцях розмістити інші.

Володимир Пронь, приватний підприємець:

- Взагалі все що робить теперішня влада - це повне свавілля. Це звичайний рейдерський захват. Дані торгівельні точки давним давно продали. Мені телефонували люди, пропонували смішні гроші. По 1000 доларів за цей кіоск і ще за один. Номери є, я буду подавати всю цю справу до суду. В договорі, який у нас останній є, є таке поняття як пролонгація. Від чого ми спокійно платимо всі податки у всі інстанції. Чому нас прибирають? Просто комусь сподобалось це місце от і все.
Урешті-решт, після чисельних словесних перепалок та розмов з поліцією, кіоск так і не демонтували. Продавчині, тим що відбувається, налякані. Бояться втратити роботу.

Юлія Давідовіч, продавчиня:

- Працюю протягом пів року. Дочка навчається, 16 років. Єдиний дохід був і залишають останнього доходу. Сьогодні з ранку налетіли, влаштували атаку, перелякали.
Алла Даніленко, продавчиня:

- Якщо не буде роботи, може, доведеться виїхати кудись за кордон, тому що навчаюся, плачу сама за навчання, за квартиру, допомагаю батькам, стараюсь.
Цього ж дня запланували ремонтувати ще одну тимчасову споруду Володимира Проня по вулиці Коваля. До неї руки поки не дійшли.