«Моя бабуся з Марса»: у Полтаві покажуть документальний фільм про життя в анексованому Криму

15 вересня на Твоєму просторі (майданчик біля музичного училища) в Полтаві можна буде переглянути ліричну трагікомедію білоруського режисера Александра Міхалковіча «Моя бабуся з Марса». Фільм розповідає про життя бабусі режисера Зіни в анексованому Криму.

 «Моя бабуся з Марса» - документальна стрічка спільного виробництва України, Білорусі та Естонії. Світова прем’єра фільму відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно у Чехії. Також вона була представлена на кінофорумах у Німеччині, Сербії та Нідерландах. 5 вересня фільм року вийшов в український прокат.

Головна героїня фільму -  бабуся Зіна, котра мешкає у м. Євпаторія. Вона жила в Україні, Росії та Білорусі, а після виходу на пенсію переїхала до Криму. Дотепна і сповнена життєвих сил, вона завжди об’єднувала свою велику сім’ю. Та після геополітичних змін в Україні, її відвідини стали для родичів випробуванням: Крим перетворився на “віддалену планету”, на зразок Марса. А через свою принципову життєву позицію щодо Криму бабуся має великі розбіжності зі своїми знайомими та подругами.

Режисер вивів суто особистісну історію на ширший рівень, створивши узагальнювальний портрет Криму після подій п’ятирічної давнини.

«Я хотів розповісти про «маленьку людину», яка не може протидіяти глобальним змінам та вигоряє зсередини. Водночас я приділив увагу родині, яка намагається вигадати причини, аби звести до мінімуму взаємодію з родичем, що старіє. Я також хотів розповісти про вибір та про те, що люди в будь-якому віці мають робити його самостійно», - зазначає у своїх інтервю Александр Міхалковіч.

Александр Міхалковіч – білоруський режисер. У полі його професійного інтересу – довготривалі проекти про близькі особисті стосунки. «Моя бабуся з Марса» - дебютний повнометражний проект митця. За словами самого Александра, цей фільм був його способом підтримки зв’язку з бабусею.

Деталі тут: https://www.facebook.com/events/2396459987280223/?active_tab=discussion