Голови ОСББ та комунальні підприємства просять міську владу профінансувати встановлення загальнобудинкових лічильників

Голови ОСББ та комунальні підприємства просять міську владу профінансувати встановлення загальнобудинкових лічильників. На комісії з питань комерційного обліку Теплоенерго представники ОСББ, водоканалу та теплоенерго обговорили реформи Житлово-комунального господарства. Першу - було запроваджено 1 травня 2019 року.

В її рамках - не пізніше 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків, незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком, зобов’язані визначитись з моделлю організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, а тим часом виконавці комунальних послуг - мають укласти з такими співвласниками договори. Також, 2 серпня 2017 року набрав чинності закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Такі інновації у законодавстві викликали суперечки між представниками ОСББ та водоканалу.

Костянтин Борозницький, голова правління ОСББ:

- Яким чином ви бачите вирішення вашої проблеми? По-перше в тому, що у вас немає бюджету, реально для встановлення комерційних вузлів обліку, а по-друге яка логіка? Коли у новобудовах уже є такі абонентські вузли обліку спожитої води.
На питання представника ОСББ пана Костянтина, начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу» Любов Войтенко відповіла. Говорить - подають воду до будинку, далі мешканці розподіляють послугу. По розподілу є п’ять видів договорів, чи обслуговувати лічильники чи ні.

Любов Войтенко, начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу»:

- З того часу як закон про комерційний облік було введено в дію в серпні місяці 2017 року, ми всі баланс отримувача, управлінським компаніям, ОСББ надіслали листи з пропозицією укласти з нами договори, але ж більшість не відповіло нам на це.

Головний інженер Теплоенерго Володимир Пасічко нагадав, підприємство зверталося до міської ради, щоб та виділила кошти на встановлення загальнобудинкових лічильників, щоб не перекладати це на плечі споживачів, але так ніхто і не отримав відповіді.

Володимир Пасічко, головний інженер:

- Встановлення єдиного лічильника на вході у будівлю - це чітка вимога закону і лише цей лічильник може бути комерційний. І ці всі питання, а чому, якщо у нас є лічильник ми повинні сплачувать? Ну це не сюда, так вимагає закон і закон України ми маємо виконувати.

Пропозицію головного інженера Теплоенерго Володимира Пасічка підтримали голови ОСББ і вони не проти звернутися з нею від громади, аби міська рада виділила кошти на встановлення загальнобудинкових лічильників. Учасники засідання домовилися: до 20  вересня зібрати круглий стіл і обговорити запропоновані питання серйозніше.