Аграріям презентували одну з кращих зрошувальних систем

У Кременчуцькому районі в селі Пришиб відбувся перший Всеукраїнський день зрошувального поля. В рамках цього, на території господарства «Відродження» презентували одну з кращих зрошувальних систем серед існуючих , яка вже успішно працює в Україні. Аграрії оцінили технічні особливості та практичну сторону експлуатації зрошувальних систем. Засновник компанії ТОВ «Чуб Агроконцепт», дистриб'ютор дощувальних машин Олег Чуб говорить: останні роки демонструють зростання повторюваності літніх посух, тож, зменшення кількості опадів негативно впливає на якість і кількість зібраного врожаю. Вихід з цього –зрошення, адже, це один з ключових факторів у вирішенні проблем з погодними умовами. Інвестиції в зрошувальну систему дозволяють збільшити обсяг врожаю до двох раз при мінімальних трудових витратах, а також переведуть сільгоспвиробництво в стабільне високорентабельне підприємство, не залежне від кліматичних коливань.

Олег Чуб, засновник компанія ТОВ «Чуб Агроконцепт»:

- Глобальні зміни відбуваються у кліматі, то без зрошення багато сільгоспвиробників не можуть виробляти прибутково свою продукцію. За останні роки значно поменшало опадів і наші фермери недоотримають прибуток.

Засновник компанія ТОВ «Чуб Агроконцепт» Олег Чуб додає: перевага зрошувальних систем не одна - європейська якість, державна компенсація від вартості обладнання навіть до 40%, 100% шеф-монтаж, гарантія тривалістю 24 місяці, післягарантійне обслуговування власною сервісною службою .

Олег Чуб, засновник компанії ТОВ «Чуб Агроконцепт»:

- В Україні з’явився достойний виробник обладнання широкозахватного для зрошення. Вона широка, її 460 метрів, метал український - це гаряча ацентовка, комплектуючі від кращих світових виробників. Наше обладнання від «Агробуду» для зрошення по якості, по функціоналу не відрізняється від кращих європейських виробників і плюс - дешевше.

На прикладі підприємства «Відродження», засновник компанії ТОВ «Чуб Агроконцепт» Олег Чуб пояснює, як працює ця система.

Олег Чуб, засновник компанії ТОВ «Чуб Агроконцепт»:

- Воду забирають для цього підприємства за 13 кілометрів. За 13 кілометрів «Водоканал» передає цю воду по системі існуючій зрошення, потім накачують цей резервуар. Потім - насосом підземним мотором качає в широкозахватну кільцеву машинку. Цей кейс чим цікавий для Полтавщини тим, що у нас не так багато цих каналів, їх реально мало, але, на прикладі , якщо є якийсь ставок, то, як варіант, для деяких підприємств, можливо, зробити скважену, качати з цих скважин воду в ставок, вона там прогрівається, звідти брати і подавати далі зрошувати.
В минулому році директор ТОВ «Відродження», що у Кременчуцькому районі Сергій Кузьменко придбав цю техніку. Говорить: зовсім не шкодує. Це аргументує.

Сергій Кузьменко, директор ТОВ «Відродження» Кременчуцького району с. Пришиб:

- В цьому році поливали. Машина себе зарекомендувала добре, без всяких питань, вже прибрали врожай кукурудзи. Вже вийшли на план, я думаю, тон від 12-14 закриють в цьому році з гектара, коли рядова кукурудза дає, десь, 6 тон на сьогоднішній день при цих кліматичних умовах. Є куди розвиватися, в планах - ще одну дощову машину ставити. Оце поле, десь, 85 гектарів покриває, де ми знаходимось зараз.
Головне - якість зрошувальних систем, а ще - швидкість виконання замовлення, - говорить  Олексій Грушко, директор заводу "Варіант АГро Буд".

Олексій Грушко, директор заводу "Варіант АГро Буд":

- Это для того, чтобы быть готовым к сезону, дальше - партиями покупаются определенные комплектующие форсунки, редуктора. В этом году, в районе 10-15 мая, мы подписали контракт через две недели машина уже собиралась в поле. Кампании, которые занимаются продвижением иностранного оборудования на 10 год своей деятельности выходят на показатели 70-90 машин, мы занимаемся этим направлением два года и мы в один сезон продаем 34 машины - это в действительности есть хороший показатель.
Можливість забору води є необмеженою,- пояснює керівник регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Наталія Кавицька.

Наталія Кавицька, керівник регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області:

 - Сьогодні працює і поливається біля 4 тисяч гектарів на цій системі, на ній за останні чотири роки закуплено 33 дощувальних машини іноземного виробництва. Дощувальна техніка, яка придбана за ці 4 роки, вартість її - 75 мільйонів. Тобто, це 35 дощувальних машин на державних системах вартістю 75 мільйонів. Можливість забору є не такою обмеженою, це ті водозабори, які стоять на річці Дніпро. Таких водозаборів у нас три в Кобеляцькому районі та три системи Орликівка, там стоять насосні станції і там можна забирати воду прямо з Дніпра. Харківська забирає з Дніпра, Максимівка забирає з Дніпра.

Після для аграріїв демонструють кругову дощувальну машину. Працює за таким принципом: основа зафіксована, а вся інша конструкція рухається за допомогою коліс з електромоторним приводом. В тому місці, де фіксується центральна башта - опора, здійснюється підключення до джерела води.

«Толщина труб - 3 мм. На наших машинах при производстве мы их комплектуем комплектующими импортного производства. На этой машине, установлены фирмой дождеватели, мы ставим трех видов», - зазначили під час презентації зрошувальної системи.
Декілька секунд і запуск.

«Сколько миллиметров нам нужно вылить воды мы ставим процентный таймер. Давайте мы включим, запустим», - зазначили під час презентації зрошувальної системи.

Засновник компанія ТОВ «Чуб Агроконцепт», дистриб'ютор дощувальних машин Олег Чуб говорить: за допомогою системи зрошення полів, можна уникнути проблем з погодними умовами. Зауважує: система легка, доступна, а найголовніше - вигідна.