З початку року до поліції області надійшли 22 заяви про сексуальні злочини відносно дітей

Два зґвалтування дітей і ще дві спроби стались на Полтавщині лише за останній місяць. А з початку року до поліції області надійшло всього 22 заяви про сексуальні злочини відносно неповнолітніх та малолітніх.

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

- Із цих 22 заяв ми зафіксували 7 випадків зґвалтування і замахів на зґвалтування і 15 випадків - це розбещення малолітніх і неповнолітніх. 2 злочини зареєстровані вчинені у транспорті залізничному. Подільський район міста Полтави. Маємо зґвалтування малолітньої дитини у Кобеляцькому районі, у Світлогірському. І зґвалтування неповнолітньої дитини нещодавно у Чутовому.

Із психологічної точки зору, педофіли та ґвалтівники самі потерпали від сексуального насильства у дитинстві. А напади спричинені розумінням того, що він не зміг реалізуватись у житті, - говорить фахівчиня Марина Гурник.

Марина Гурник, психологиня:

- Взагалі-то це дуже багато агресії. Що робить насильник? Він через дитину компенсує весь той багаж агресії на неї. Тому що на дорослого він не може. Ви так його і не розізнаєте. Тому що у них завжди є маска дуже культурних, уважних, турботливих.

За статистикою, часто сексуальні домагання дітей вчиняють близькі сім`ї люди. Психологиня радить, - аби убезпечити дитину від можливого нападу ґвалтівника, батьки повинні займатись статевим вихованням. Не соромлячись, називати речі своїми іменами. А також навчити слухати не всіх дорослих, а лише маму та тата.

Марина Гурник, психологиня:

- Вони повинні знати, що є межі мого тіла, тільки я, ніхто інший. Якщо батьки миють дітей, спитати: - «тебе помити?» Якщо 5-6 років. Якщо батьки не створять цього середовища, приймаючого, люблячого, не засуджуючого, дитина не зверне увагу на іншу людину. Педофіли, люди, які піддають дітей сексуальному насиллю, вони дуже хитрі. Вони уважні, дуже, ласкаві, ніжні.

За словами правоохоронців, нападника на 11-річну дівчинку досі розшукують. Нагадаємо, спроба зґвалтування сталась у Подільському районі Полтави 3 вересня. Інші сексуальні злочини, які сталися з початку року відносно дітей на Полтавщині, розкриті.