Депутати облради звернулись до Президента та Голови Верховної Ради щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення

17 вересня під час пленарного засідання двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати підтримали звернення до Президента України Володимира Зеленського та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Далі – текст звернення.

Звернення

депутатів Полтавської обласної ради до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення

Шановний пане Президенте України!

Шановний пане Голово Верховної Ради України!

Висловлюємо підтримку Вашим намірам щодо найшвидшого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців.

Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави – це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Разом з тим, вважаємо за необхідне висловити свою позицію щодо скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення як кроку, що визначає подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї економіки держави на десятиріччя вперед.

Одним із найважливіших питань, яке хвилює аграріїв та всіх жителів Полтавської області, є питання, чи стануть українські селяни наймитами на власній землі, чи продовжиться в Україні збільшення земельних латифундій?

Зауважимо, що це не тільки важливе економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у підтримці життєдіяльності громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, більшість сіл виявляються непотрібними, економічно невиправданими, що веде до їх вимирання. Як результат, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, адже не можуть продати свої садиби та перебратися в інше місце.

Саме тому, ми підтримуємо звернення ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» до Президента України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм України від 14.08.2019 № 345 щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземця до першої частини Конституції України після проведення Всеукраїнського референдуму.

Допуск іноземців до Українських земель є реальною загрозою економічній та продовольчій безпеці країни, призведе до зростання соціальної напруги та знищення Українського села!

Зважаючи на вищевикладене, закликаємо Вас, шановний пане Президенте, сприяти широкому публічному обговоренню покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь українців; ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення.

Глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку Українського народу, а не об’єктом спекуляції та наживи для іноземних ділків.