Із засідання двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради

У оновленій сесійній залі та з свіжими питаннями порядку денного. У полтавській облраді сьомого скликання відбулося засідання 27 сесії. Розпочалося засідання із вшанування пам’яті військового Олександра Скирди, який загинув внаслідок зупинки серця. Після цього приступили до нагородження полтавців почесними відзнаками облради. Голосування в сесійній залі відбулося за допомогою програмного комплексу «Taiden». Саме таким чином відбувається процедура голосування в Україні. Також голова полтавської обласної ради Біленький наголосив - сесія була продуктивною.

Під час засідання 27 сесії розглянули 67 питань. Депутати Полтавської обласної ради відмовили Державній службі геології та надр України у погодженні надання без проведення аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням природного газу. Головна умова - підписання «соціальних угод», як компенсація за надану шкоду в районі видобутку. За словами депутатів, декілька компаній, яким не дали спецдозвіл, належать російському олігарху Павлу Фуксі.

Депутатка Ірина Степаненко ще на початку засідання не хотіла реєструватися за допомогою електронної системи, адже за її словами, вона не сертифікована. На що Олександр Біленький відповів, що є дослідна експлуатація. Нею користувалися і попередня рада, за таким принципом працюють в Україні.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- У будь-якій системі голосування є форма такої дослідної експлуатації. Це, коли ми, як покупці системи, просимо внести певні до розробника зауваження, де ми вважаємо правильно чи неправильно, чи можливо перелаштувати систему так, щоб вона працювала оптимально. Після цього буде надано наш звіт, висновок і подано на отримання сертифікату, тобто, ми купили обладнання, систему, зараз ми її сертифікуємо, ми не повинні в день купівлі її сертифікувати, поки не зробили дослідну експлуатацію.

Пані Ірина намагалася зірвати засідання. Звинувачувала Біленького у саботажі роботи бюджетної комісії. Спочатку окремі репліки, а згодом дійшло і до блокади трибуни.

Людей відсторонили, а засідання продовжили.

Оновили склад бюджетної комісії. До неї увійшли Віктор Скочко, Володимир Бобиля, Валентина Несена та Роман Товстий. Біленький сподівається, що робота бюджетної комісії буде, врешті-решт, розблокована.

- Ми проголосували за зміни до бюджетної комісії. Тепер у бюджетній комісії буде 18 депутатів і от вони тепер будуть приймати рішення, які необхідні для життєдіяльності області.

Під час проведення сесії на президії загубилося додаткове питання «Про реорганізацію Розбишівської спецшколи-інтернату шляхом перетворення у Розбишівський навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням». Без його затвердження закрити сесію неможливо. Олександр Біленький оголосив перерву у засіданні.