На «Полтаватеплоенерго» впровадили низку енергоощадних технологій

Цьогоріч працівники обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» встигли не лише підготувати теплове господарство до зими, а й просунутися у впровадженні енергоощадних технологій.
Серед наймасштабніших проєктів цього літа - капітальний ремонт на одному з 4 котлів на найбільшій у місті котельні підприємства по вул. Ціолковського, 36. Котел був в експлуатації 40 років, що удвічі перевищує нормативний термін - розповідає головний інженер підприємства Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»: 

- Виконано 100% заміни поверхонь нагріву котла. У планах надалі до 1 листопада виконати мурування котла і підготувати до включення роботи. Загалом, вартість ремонту котла перевищила 7 млн. грн.
Ще одним знаковим майданчиком проведення масштабних робіт стала ділянка теплової магістралі в обласному центрі, над якою нині розрісся ринок «Мотель». На сьогодні всі роботи сукупною вартістю майже 3,7 млн грн уже завершені.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»: 

- Роботи проводились у співпраці з ринком. Вони допомагали нам відносно відновлення благоустрою, демонтажу і установки на місці МАФів. Всі домовленості виконані. Це лише 1-й етап виконання робіт. Не замінена ділянка перед ринком «Мотель» залишається. Поки що, за результатами діагностики, вона в задовільному стані. Ми розраховуємо, що вона пропрацює без аварій. Але в наступному роботу необхідно буде продовжувати.
Щодо питання теплопостачання 17 житлових будинків, так званого, 109 мікрорайону міста, яке впродовж всього літа турбувало понад п’ять тисяч його мешканців, то цієї зими їх опалюватиме котельня турбомеханічного заводу, а «Полтаватеплоенерго» зі свого боку потужностями котельні по вул. Квітучій, 6, подбає про стабільність теплопостачання, а в разі виникнення позаштатних ситуацій - і підстрахує. Водночас розпочаті роботи з повної реконструкції цієї котельні, і вже наступного року на ній планується вдвічі збільшити встановлену потужність та переключити на неї всіх колишніх споживачів котельні турбомеханічного заводу. Загальна вартість проєкту в цінах поточного року становить майже 40 млн. грн.
Наразі тривають роботи з монтажу перемички між тепломережами постачальників, проте, через непорозуміння з мешканцями одного під’їзду, її вирішили прокладати в обхід будинку, що сповільнить темпи та істотно збільшить вартість цих робіт.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»: 

- Таке прокладання призвело до збільшення вартості будівельних робіт. Лише вартість матеріалів, які необхідні для перемички збільшились на 1 млн. грн. Міська рада готова піти на додаткові витрати.
Наприкінці цього літа на котельні по пров. Космічному, 9 підприємство ввело в експлуатацію ще однин утилізатор тепла продуктів горіння, що дозволить підвищити ефективність генерації теплової енергії. Вартість цьогорічного впровадження становить трохи більше ніж 1,5 млн. грн. У середньому, за рік, за допомогою аналогічного обладнання, встановленого на іншій котельні підприємства в мікрорайоні Левада, полтавські теплоенергетики змогли зекономити більше 250 гігакалорій теплової енергії.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»: 


- Змогли зменшити споживання газу, майже, на 11 метрів кубічних, отримали більше 7 гігакалорій тепла, яке без улитізатора тепла було б викинуте просто у зовнішнє середовище. Зараз літній період і котли не навантажені. Ми очікуємо, що в опалювальний сезон, коли збільшиться навантаження енергії, обсяг економії суттєво збільшиться. Загалом, за нашими розрахунками, повернення коштів відбудеться за 3 роки експлуатації. А далі економію можна направити на інші заходи енергозбереження.
У планах наступного року встановити такий пристрій на ще одній котельні за адресою: пров. Братів Шеметів, 12. Проте, загалом стан теплових мереж у місті невтішний, - зізнається Володимир Пасічко. Через постійне заливання каналів прокладання теплових мереж водою чи стоками із суміжних комунікацій розрахунковий термін служби трубопроводів, замість очікуваних 25 років, скорочується до 7-16 років. А на окремих ділянках з великою інтенсивністю заливання стоками - не перевищує і двох років.