Порядок використання прапорів на території Полтавської області знову не затвердили

Проєкт «Про затвердження Порядку використання прапорів на території Полтавської області» в черговий раз розглядав депутатський корпус під час засідання двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання 17 вересня.

Його автори – депутати облради Олександр Біленький, Віталій Кабачок, Сергій Соловей, Анатолій Ханко та Володимир Ярошенко.

З необхідних 43-х голосів "за", проєкт підтримали 34 депутати.

Публікуємо порядок використання прапорів на території Полтавської області, який розміщений на офіційному сайті Полтавської обласної ради.

Порядок використання

прапорів на території Полтавської області

1. На території Полтавської області використовуються Державний Прапор України, прапор Полтавської області, червоно-чорний прапор, прапор Європейського Союзу та інші прапори з дотриманням вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

2. Використання Державного Прапора України здійснюється відповідно до статті 22 Конституції України, указу Президент України від
23 серпня 2004 року «Про День Державного Прапора України» та Порядку використання прапорів на території Полтавської області (далі – Порядок).

Використання прапора Полтавської області здійснюється відповідно до рішення десятої сесії обласної ради двадцять третього скликання від
02 грудня 1999 року «Про затвердження символіки Полтавської області», рішення одинадцятої сесії обласної ради двадцять третього скликання від 10 лютого 2000 року «Про затвердження прапора Полтавської області» та цього Порядку.

Використання національно-визвольної символіки здійснюється відповідно до рішення десятої сесії обласної ради двадцять третього скликання від 02 грудня 1999 року «Про затвердження символіки Полтавської області» та цього Порядку.

Використання прапора Європейського Союзу здійснюється відповідно до рішення Комітету міністрів Ради Європи від 9 грудня 1955 року та цього Порядку.

3. Державний Прапор України встановлюється постійно на адміністративних будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації та їх структурні підрозділи, якщо вони розміщені в окремих адміністративних будівлях.

Державний Прапор України встановлюється на древку на видному місці фасаду будинку (будівлі). Перед фасадом будинку (будівлі) Державний Прапор України встановлюється на прапоровій щоглі (флагштоці) ліворуч від центрального входу в будівлю, якщо дивитися на нього.

Державний Прапор України, прапор Полтавської області встановлюються постійно в службових кабінетах сільських, селищних, міських голів, голів обласних, районних, районних у місті рад, голів місцевих державних адміністрацій, керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області.

У службових кабінетах Державний Прапор України, прапор Полтавської області встановлюються (вивішуються) ліворуч від робочого місця посадової особи, якщо дивитися на них (за наявності відповідних технічних умов).

4. Державний Прапор України, прапор Полтавської області встановлюються у приміщеннях, в яких проводяться засідання органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій.

У приміщеннях, в яких проводяться офіційні або урочисті заходи чи засідання, Державний Прапор України, прапор Полтавської області встановлюються (вивішуються) ліворуч, якщо дивитися на них, від трибуни або президії (за наявності відповідних технічних умов).

5. Державний Прапор України, прапор Полтавської області встановлюються на адміністративних будівлях підприємств, установ, організацій Полтавської області в дні проведення масових заходів з нагоди державних і місцевих свят, відзначення пам’ятних дат, прийомі офіційних делегацій, під час проведення фізкультурно-спортивних заходів та спортивних змагань.

6. Червоно-чорний прапор на території Полтавської області вивішується у такі дні:

− 22 січня – День Соборності України

− 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні;

− 14 березня – День українського добровольця;

− 30 червня – Акт відновлення Української Держави;

− 14 жовтня – День захисника України.

7. У разі встановлення одночасно кількох прапорів вони встановлюються в такому порядку: Державний Прапор України розміщується ліворуч від інших прапорів, якщо дивитися на них, за ним зліва направо встановлюються прапор Полтавської області, червоно-чорний прапор, прапор Європейського Союзу. При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України, прапора Полтавської області, червоно-чорного прапора, прапора Європейського Союзу останні не повинні перевищувати за розмірами Державний Прапор України.

8. На знак вшанування героїв, що загинули на Сході країни та були уродженцями Полтавської області, в день віддання військових почестей – Державний Прапор України, прапор Полтавської області, червоно-чорний прапор приспускаються на половину висоти прапорової щогли (флагштоку) таким чином, щоб нижня кромка полотнища знаходилася на її середині.

9. Встановлений, піднятий або вивішений прапор не повинен торкатися поверхні землі та води, підлоги, дерев чи інших предметів. Прапор повинен бути чистим і непошкодженим.

10. За розпорядженням голови Полтавської обласної ради може проводитися урочистий ритуал підйому (спуску) прапорів біля адміністративного будинку Полтавської обласної ради:

10.1. Державного Прапора України у такі дні:

23 серпня (День Державного Прапора України);

28 червня (День Конституції України);

24 серпня (День незалежності України).

10.2. Прапора Полтавської області – 22 вересня (дата створення Полтавської області).

10.3. Червоно-чорного прапора у дні, визначені пунктом 6 цього Порядку.

10.4. Прапора Європейського Союзу – на День Європи.

10.5. Для організації урочистого ритуалу підйому (спуску) прапорів запрошуються Козацькі громадські організації та Козацький гвардійський корпус Полтавщини. В такому випадку ритуал підйому прапорів проводиться згідно процедури, передбаченої наказом Міністра оборони України від 20 серпня 2010 року № 444 «Про Ритуал підйому (спуску) Державного Прапора України у Збройних Силах України» та наказу Міністерства освіти і науки України від 07 вересня 2000 року № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».

10.6. Відповідальність за підняття, зберігання та утилізацію прапорів, які належать Полтавській обласній раді, покласти на керівника Комунальної установи Полтавської обласної ради з експлуатації адміністративних будівель.