Полтавські медійники дискутували про вибори, владу та реформи

Про вибори, владу та реформи дискутували полтавські медійники. Зустріч влаштувала громадська організація «Детектор медіа». Подібні проводять в різних містах України.

Вадим Міський, програмний директор ГО Детектор медіа:

- Люди говорять, що медіа вселяють їм зневіру в тому, що відбувається в країні, в реформах. Щоб якимось чином цю ситуацію виправити, «Детектор медіа» з минулого року розробляв 2 таких набори навчальних матеріалів для журналістів як висвітлювати вибори, щоби це було конструктивно.
Судова, антикорупційна, земельна, виборчого законодавства та медична реформи. На думку експертів, їх не завжди висвітлюють об`єктивно. Причина банальна - недостатня поінформованість.

Максим Скубенко, редактор фактчекінгової платформи VoxCheck:

- Коли ідуть будь-які централізовані зміни на рівні держави, немає комунікації. І немає комунікації не те, що з звичайними людьми, немає комунікації з медіа, які мають бути ретрансляторами цієї інформації.
Під час заходу презентували два безкоштовних онлайн-курси для журналістів. Це «Конструктивне висвітлення українських реформ в регіонах» та «Медіастандарти під час виборів».

Світлана Чернецька, комунікаційний менеджер ГО «Детектор медіа»:

- Фейки і маніпуляції по ефекту снігового кому збільшуються, люди не встигають у цьому розбиратися. Ми замислилися, що ми можемо з цим зробити як журналісти. Зрозуміли, що нам треба, ми давно про це думали і працюємо у цьому напрямку, нам треба займатися розвитком критичного мислення.

Онлайн-курси для журналістів можна знайти на сайті «Детектор медіа».