Вшанували загиблих журналістів та нагородили переможців конкурсу

16 вересня минуло 19 років, як трагічно загинув відомий український журналіст, перший редактор видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе. Його вбили у 2000 році під Києвом. І по сей день у справі по вбивству Гонгадзе крапки не поставлено. Неназваними залишаються замовники вбивства журналіста. Нині, 16 вересня, традиційно вважають днем пам`яті загиблих журналістів. Аби вшанувати пам'ять та покласти квіти на Алеї журналістів зібралися медійники полтавських видань.

Євген Лопушинський голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ
:

- На жаль, непокарані політичні замовники цього вбивства. Да, є виконавці, які відбувають термін, але найвищого покарання для тих, хто організовував це зухвале вбивство, на жаль, немає. На жаль, немає відповіді на запитання, хто вбив Ігоря Олександрова, В’ячеслава Веремія, Павла Шеремета і десятків інших колег.

Цього ж дня нагородили переможців творчого конкурсу «Слово до слова», організованого Полтавською обласної організацією Національної спілки журналістів України. Вони отримали грамоти та грошові винагороди. Перше місце посіла журналістка газети «Лубенщина» Юлія Антонець. Дівчина поділилася - присвятила свою перемогу батькам.

Юлія Антонець переможниця творчого конкурсу «Слово до слова»:

- Ну й в цьому році так вийшло, що перше місце, дійсно, моє. Я, чесно кажучи, здивована, але, тим не менше. Я дякую за віру в мене, підтримку, перш за все, моїх колег, які вболівали щиро за мене, підтримували всі мої починання. Але взагалі б, я назвала журналістику - приємний неспокій, різні звісно є ситуації, як і в будь-яких професіях, але, все ж таки не спокій, - це завжди рух.

Бути журналістом нині небезпечно. Хоча його професійна діяльність перебуває під державною охороною і за її перешкоджання передбачена не лише дисциплінарна, адміністративна відповідальність, а й кримінальна. Але, нажаль, такими законами влада часто нехтує, - поділилися учасники заходу. Вони наголосили: поки журналісти будуть писати, говорити про це, показувати, кричати, - тільки тоді суспільство тиснутиме на владу.