Михайлове чудо: історія та заборони

19 вересня християни відзначають велике свято, присвячене Чуду архангела Михаїла. У народі день отримав назву Михайлове чудо або Михайлів день. Мова про чудо архангела Михайла в місті Колоси. Тут стояв храм, а поруч протікало джерело, вода якого була цілющою. Цей храм був зведений на честь Михайла одним з жителів в подяку за те, що архангел зцілив його дочку чудо-водою від німоти.
Понад півстоліття в цьому храмі служив паламарем благочестивий Архип Херотопскій. Він ніколи не залишав свою обитель і злобні язичники, щоб погубити Архипа, вирішили знищити храм. Вони з'єднали дві потужні гірські річки в єдиний потік і направили його на храм.

Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький:

- Єдине, що він міг робити це взивати до бога і до Архистратига божого Михаїла про допомогу. Відбулося диво, коли в останній момент, коли ці люди завершили свої роботу і потік зрушився із шаленою швидкістю на цей храм, явився Архестратиг, який вдарив коп’єм чи жезлом в землю і стався землетрус, розщелена і вода пішла під землю і храм вцілів.

Цей день на Русі почали відзначати 10-го століття. Крізь тисячі років збереглися традиції і повір’я. Зокрема, в цей день треба максимально допомагати людям, тоді можна просити у Михайла виконати бажання - поділився Владика Федір.

Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький:

- Це свято, яке засвідчує, що, крім нашого матеріального світу, є світ духовний, ангельський. Є молитви ангелу охоронцю, є молитви Архестратигу Божому Михаїлу і сьогоднішне свято це свідчення, що інколи ці ангельські сили за благовелінням Божим втручаються в наше життя і скеровують нас на добро.

Архістратиг Михаїл - один із християнських святих, який є найбільш шанованим. У народі він є захисником бідних і нужденних. Його також вважають грізним суддею, адже він проводжає душі померлих і оцінює на терезах їхні вчинки. Обов’язково в цей день у храмі ставлять загальну свічку і служать молебінь.