Відбувся урочистий прийом ветеранів

У міському будинку культури відбувся урочистий прийом ветеранів з концертною програмою та пригощанням солдатською кашею. Серед присутніх Михайло Капустін - учасник Другої світової війни. Тоді йому було лише 17. Згадуючи про бойові дії, говорить, - народився в сорочці.

Михайло Капустін, ветеран Другої світової війни:

- Загрузили в телячі вагони. Мама сказала на прощання: «Синок, щоб ти офіцером прийшов». Ну я не стримився і не прийшов. 3-чі потрапляв в офіцери, учитись під час війни. Ні. Рядовим і демобілізувався. Змінив 3 види військ.

Михайло Капустін брав участь у визволенні частини західної України. Їхав туди через Полтаву. Зупинитись за побачитись з рідною сестрою не вдалося.

Михайло Капустін, ветеран Другої світової війни:

- У мене сестричка тут жила. За офіцера заміж вийшла, за полтавця, який у перші дні війни помер під Смоленськом. 2 діток не бачив. Вона родили близняшок. Я коли сказав начальнику ешелону, він каже не можу тебе відпустити, а якщо ти підеш сам, можуть дезертирство пришити.

З вітаннями до ветеранів звернувся депутат міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Зараз до мене підходили дуже багато ветеранів, які задавали питання, на які у мене не було відповіді. І от я сьогодні можу сказати, що я не маю відношення до організації цього свята, тому що пропозиція моя, нашої команди було святкували День міста, у нас 1120 років і річницю визволення Полтави зробити вихідним днем у понеділок, як ми раніше це робили. Святкувати всім містом на стадіоні, і для цього був заброньований стадіон. Це по-перше. По-друге, ми до цього, ми завжди, пам`ятаєте, Анатолій Тихонович Кукоба, я думаю, що в цій залі ми маємо згадати людину, яка дуже багато зробила для нашого міста. І на День міста саме влада, збираючи ветеранів, людей, які багато зробили на День міста, звітувалися, що зроблено напередодні для міста. Вводилися в експлуатацію нові будинки, закупляли тролейбуси, підземний перехід і т.д., школи, дитсадки. Я можу сказати, що, на жаль, не дивлячись на те, що маємо ми гроші завдяки децентралізації, ми мали у цьому році до Дня міста відкрити новий садок «Чебурашка», цього не було зроблено, депутати виділили гроші на 10 новеньких автобусів, щоб ви мали можливість гарно добиратися до околиць на комунальному транспорті. Ми мали побудувати Сади-2 дорогу, ми мали зробити ще дуже багато чого гарного і доброго. Але, на жаль, цього не було зроблено. Тому, шановні мої друзі, ви знаєте, що я смію визнавати помилки. І от зараз через рік я хочу вам сказати, що рік тому я помилився, коли підтримав на секретаря міської ради Шамоту Олександра Сергійовича. Вибачте мене, будь ласка, але цю помилку я обов`язково виправлю. Це по-перше. По-друге, я вважаю, що всі присутні в цій залі, мають бути і мали б бути нагороджені. Але, на жаль, цього не відбувається. Тому за цю помилку ми теж обов`язково виправимо. Тому, дорогі мої, все ж таки святковий день, з наступаючим святом. Хочу нагадати, день партизанської слави у нас 22 вересня. З наступаючим Днем визволення Полтави від фашистських загарбників, здоров`я, щастя.