У Всесвітній день чистоти наводили лад у парку «Перемога», біля співочого поля та у кам’яниці

У міському парку «Перемога» прибирали паркову зону. В суботнику брали участь волонтери, члени громадських організацій та небайдужі громадяни .

Юлія Городчаніна, співорганізаторка:

- Сьогодні Всесвітній день чистоти. Взагалі, такі дні почали проводити давно, але такі масові, коли більше 150 країн долучається до екологічних акцій, це - вдруге поспіль. В такому фановому в тому числі виді, працювати, зробити наше місто чистішим, спільний такий відпочинок.
Тетяна Безутосна, волонтер:

- Ми завжди за екологічні рухи і підтримуємо все, що можна. Й прибираємо не лише раз на рік, ми намагаємося це робити якомога частіше, тому що, на жаль, наші люди не свідомі в цьому питанні, й залишають після себе дуже багато сміття.
Вичищали від сміття територію біля співочого поля Марусі Чурай, зокрема, віднайдену нещодавно за допомогою експертів підземну споруда - кам’яницю. Їй, як і самому парку, колишньому міському саду, понад двісті років. Кам’яниця використовувалась як камін, щоб відвідувачі парку могли зігрітися в холодну пору року.

Юлія Городчаніна, співорганізаторка:

- Це єдина споруда, яка залишилася від старого міського саду і ми хочемо зберегти історію й показати, як використовувалася кам’яниця. Це не якась там історична пам’ятка, але це місце відпочинку в парку взимку. Це щось таке, що і для нас навіть цікаве. Тому ми намагаємось його відновити й використовувати для цікавих івентів.

Заступник директора парку Катерина Бабич запевняє, - існують напрацювання щодо подальшого розвитку цієї знахідки. Сподівається на широкий інформаційний розголос цієї знахідки та пошук інвесторів.

Катерина Бабич, заступник директора парку «Перемога»:

- Вона не має історичного статусу. Й знаєте чому? Тому що, нею, по факту, ніхто не займався. У парка це зараз перспективне місце для того, щоб привернути увагу туриста, громади. І, як на мене, це реальний простір для його відновлення. Причому він має стіни, він має стелю і як на мене, він має чудову архітектуру всередині.
Учасники толоки наголошують - чистота та екобезпека залежить від самих людей. Бо якщо не ми, то хто?