«Чорнобиль» визнано кращим міні-серіалом року

22 вересня у Лос-Анджелесі відбулась 71-а церемонія вручення нагород в галузі телебачення «Еммі». Серіал «Чорнобиль», який створила компанія НВО, отримав премії. Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на Hollywood Reporter.

Серіал було визнано кращим міні-серіалом року.

Окрім того, "Еммі" отримали режисер Йоган Ренк та сценарист Крейг Мейзін за найкращу режисуру й найкращий сценарій серед міні-серіалів.

«Чорнобиль» - п'ятисерійний британо-американський міні-серіал, створений і написаний Крейгом Мезіном та зрежисований Юганом Ренком. Прем'єра історичної драми спільного виробництва американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic відбулася 6 травня 2019 року. Події сюжету розгортаються після вибуху реактора на Чорнобильській атомній електростанції, однієї із найбільших техногенних катастроф в історії. Серіал оповідає про події 1986 року, пов'язані з Чорнобильською катастрофою, що вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. В центрі уваги - екранізовані розповіді учасників подій, що вижили після вибуху на найбільшій електростанції країни, і людей, які займали керівні посади. Значна частина сюжету мінісеріалу базується на спогадах жителів Прип’яті, розказані у книзі Світлани Алексієвич Чорнобильська молитва.Сюжет подано як розповідь Валерія Легасова, котрий ділиться зібраними відомостями про причини катастрофи та ліквідацію її наслідків. Події подаються головним чином в баченні Уляни Хом'юк, фізика-ядерника, яка намагається розібратись в технологічних причинах вибуху, та Бориса Щербини, голови урядової комісії, котрий вбачає причину в безграмотному керівництві. З їхніх оповідей складається єдина картина подій, щоб пояснити загалу таємниці сумних подій минулого.Інформація з Вільної енциклопедії «Вікіпедія».