Живопис та графіка Миколи Підгорного

Виставка «Микола Підгорний. Живопис, графіка» присвячена відразу двом знаменним подіям для художника - його 75-річному ювілею та Дню Полтави. Це не перша і не єдина персональна виставка підготовлена Миколою Підгорним до Дня міста. Кожні п’ять років, упродовж останніх десятиліть, він, немов звітуючись перед усією полтавською громадою, розгортає масштабні експозиції, демонструючи свої нові творчі добутки.

Микола Підгорний, художник:

- Естественно это не какой то итог, мне не хочется этого. Я думаю, я еще поработаю. Здесь представлены сюжетные работы в этом зале, и портреты. Сюжетные картини они все сделаны так, что бы человек мог подойти и подумать.

Тут 175 живописних полотен і графічних аркушів. Картини надійшли на виставку із полтавських музеїв, майстерні художника та приватних колекцій. Картина «Натюрморт» - із особистої колекції депутата міської ради Андрія Матковського. Він наголосив - спектр творчості Миколи Підгорного вражає своєю широтою: від полотен філософського звучання, до історичних.

Андрій Матковський депутат міської ради:

- Там, дійсно, є глибина, енергетика. І вони дуже-дуже не прості. І от даже біля кожної картини хочеться декілька хвилин і даже більше залишитися, для того щоб зрозуміти, що там зображено і, що ця картина хоче сказати. Я пам’ятаю у свій час, коли була практика, коли музей закупал картини у наших художників. І я, думаю, що це треба поновляти обов’язково, щоб ці картини не їхали з Полтави кудись. Це добре, що їх знають, люблять і покупають, але краще хай вони залишаються у нашому місті.

Чимало серед містян шанувальників таланту Миколи Підгорного. Полтавці діляться: митець вже належить до числа найвідоміших полтавців та визнаних майстрів своєї справи.

Тетяна, полтавка:

- Виставка дуже сподобалась. Багато портретів відомих наших полтавських людей. І вони настоко намальовані, ну як живі. В тому залі єсть портрет Кукоби і його жени Вєри, то я їх знала ж, то дуже… Ну як живі на портреті так красіво.

Відвідувачі виставки переконалися у невичерпності творчого потенціалу художника та його відданості своєму покликанню.