Полтавці поклали квіти до Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави

У 76-ту річницю вигнання нацистів з Полтави містяни взяли участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих. З букетами квітів сотні полтавців прийшли зранку до Меморіалу Солдатської Слави. Один з них і Валентин Петрович. Говорить: у ті страшні роки загинула вся родина.

Валентин Шанько, учасник покладання:

- Вшановувати і з пам’яті це не можна викидати, бо дуже знаменна дата цього всього. Батько у мене був снайпером - всі загибли, мій дядько теж загинув.

Згадує з сумом післявоєнний час і Євген Регент. Говорить: ця дата дуже важлива для суспільства всієї України.

Євген Регент, учасник покладання:

- Очень большая дата, она большая не только для Полтавы, она большая для Украины, эта дата дала возможность развиваться. Это празник, только как поется в песни со слезами на глазах, потому что мы в эти дни не только празднуем, но и кладем цветы, венки в могилу тех, которые отдали жизнь за освобождения города Полтавы.

Вшанував пам’ять всіх, хто захищав Україну, наше місто і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міськради:

- Якщо б не 23 вересня 1943 року, День визволення нашого міста, то, мабуть, не було б сучасної Полтави, не було б нас з вами і не було б сучасної Європи і саме тому цей день - друге день народження, визволення міста. Я хочу сказати, що, на жаль, дуже мало залишилося ветеранів, учасників бойових дій Другої Світової війни, але вони є. Ми маємо їх згадувати, поклонитися всім солдатам радянської армії, які віддавали своє життя заради нашого майбутнього. Ми маємо дякувати і сучасним військовослужбовцям, які на Сході захищають наші кордони. Народ, який пам’ятає своїх захисників, тільки у такого народу є майбутнє.

Нагадаємо, саме 23 вересня 1943 року, під час Другої світової війни, Полтаву звільнили від окупантів. Нині цього дня відзначають і день міста.