Майже мільйон доларів...на фонтан

Єдиним подарунком для полтавців до Дня міста  став відреконструйований фонтан вартістю майже в мільйон доларів. Оновлена міська споруда має назву «Єдність», так її назвала родина архітекторів, яка займалася розробкою другої реконструкції об’єкта. Фонтан зберіг старі контури, його чаші на 115 кубометрів води тепер складені з монолітних гранітних блоків. Центральний елемент фонтана - куля з лелеками. Спочатку планувалося, що біля фонтану мали бути квітники, лави, плитка у вигляді шахової дошки, але щоб здешевити проект обійшлися без цього. Секретар Полтавської міської ради поділився - під час реконструкції фонтану вдалося зекономити близько 800 тис грн. Наразі підрядники отримали за свою роботу 21 мільйон гривень. Загальна кошторисна вартість проекту - 28,9 мільйонів гривень.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради:

- Ми сьогодні святкуємо з вами ювілей 1120 років і цей ювілей повинен заповнитися полтавцям. Я думаю, що це подарунок місту, а на подарунок ніколи не жалко коштів.

День міста має бути святом для всіх полтавців, а для місцевої влади - днем звіту, аби прозвітуватися, що було зроблено за 9 місяців - вважає депутат міської ради Андрій Матковський. Зазначив: фонтан - гарна справа, при умові, що міською владою до Дня міста повинні б бути зроблені більш важливі справи, такі як завершення будівництва дитячого садочку «Чебурашка», закупівля 10 нових автобусів, будівництво дороги на Сади-2, ремонт аварійних дахів та підвалів. Тобто все те, на що ще на початку року виділялися кошти депутатами міськради. Але чиновникам вистачило розуму відкрити тільки фонтан та збільшити собі заробітні плати.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Сьогодні дуже багато кажуть, що дорогий фонтан, краще за це треба було щось зробити. Може, це і правда. Але, я вам можу сказати, що на депозиті є 470 мільйонів гривень. Тобто, у влади, у чиновників була можливість відремонтувати дахи, відремонтувати дороги і, до речі, відремонтувати оці тротуари, які біля фонтану, тому що є фонтан, а біля нього не можна ходити. Нашим чиновникам перед тим, як підвищувати собі зарплати треба було краще працювати і, на мою думку, вони даже не відробляють 50 % зарплат, які сьогодні отримують.

Крім цього, депутат міської ради наголосив на тому, що Художній музей, Палац дитячої та юнацької творчості, міський Будинок культури зустрічають День міста будівельними лісами, у парку «Перемога» -не завершені будівельні роботи. Одним словом, місто не готове до свята.

На відкриття оновленого фонтану завітав і колишній гравець футбольного клубу «Ворскла» та в минулому начальник відділу фізкультури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради - Ігор Кислов. Чоловік наголосив - за такі гроші, які влада виділила на реконструкцію, можна було зробити більш корисний подарунок полтавцям - відремонтувати дитячі садочки, школи, або лікарні.

Ігор Кислов, колишній начальник відділу фізкультури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради:

- Сегодня был открыт памятник марнотратству и коррупции имени Александра Шамоты. Вы сегодня знаете, что в Полтаве очень много проблем, начиная из сегодняшнего дня. Он, посмотрите, какой тротуар к фонтану, какие тротуары в городе Полтава, от за 46 домом. И сегодня необходимости делать за 28 млн. этот фонтан я не вижу!»

Відреконструйований фонтан викликав у полтавців шквал емоцій: як позитивних, так і негативних. Здавалося б: свято, новенький фонтан, але полтавці продовжують далі бунтувати. Тим часом, коли чиновники святкують День міста і витрачають безліч грошей на реконструкцію фонтану, у Полтаві 64 квартири прямо зараз залишаються без газу.

Полтавці діляться - оновлення фонтану це лише спроба замулити очі, аби люд не бачив усіх реальних проблем міста:

- Нам не до свята. Люди сидять без гарячої їжі. Це геноцид газовий, ми вважаємо.

- Не подобається естетично.

- Яка ціна на фонтан, такий і фонтан.

- Як би ці гроші пішли на більш корисні такі події, тоді і фонтан би радував, а так просто радуєшся, тому шо треба радуватися чомусь.