У Полтаві відкрили меморіальну дошку історику Івану Павловському

Колись тут жив відомий полтавець - педагог, історик  Іван Павловський. Тепер тут, на території його садиби, побудована Полтавська загальноосвітня школа №38. Близько десяти років вчителі та учні мріяли про появу на фасаді школи меморіальної дошки, присвяченої відомому полтавцю - Івану Францовичу Павловському. Крізь роки нарешті мрія освітян збулася.

Тетяна Веркалець, директорка школи №38:

- Сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого відомого земляка, людини яка безпосередньо, ну, скажем так, причетна до історії нашої школи - це Іван Францович Павловський. Він у нас не вчився, не працював, але саме на місці його садиби побудована наша школа. Тому, було вирішено, більше 10 років тому назад, вшанувати пам'ять цього відомого полтавчанина, історика, педагога встановленням меморіальної дошки саме на місці, де колись він проживав.

Ідея увіковічнити пам'ять знаменитого історика та педагога народилася ще у 2009 році в учня Дмитра Макухи, коли той писав наукову роботу про Івана Павловського. Хлопець переконаний - постать історика - це приклад того, якою має бути сучасна українська еліта.

Дмитро Макуха, випускник:

- Безпосередньо цю людину конче необхідно вшанувати і писав варіанти, які там можуть бути. Це можуть бути пам’ятник, це може бути меморіальна дошка на фасаді школи і це може бути присвоєння імені Івана Францовича Павловського Полтавській ЗОШ №38. Ту еліту сьогоднішню, яка в Полтаві називає себе елітою, включаючи і міських голів. Через 100 років їх ніхто не згадає і жодної меморіальної дошки, чи якогось пам’ятника їм не відкриють.

Про те, якою людиною та професіоналом був Іван Павловський розповів на відкритті меморіальної дошки  краєзнавець Борис Тристанов. Поділився - Іван Павловський викладав у Кадетському корпусі, де усі учні його поважали та брали приклад.

Борис Тристанов, краєзнавець:

- Він так повільно ходив по класу і в такі моменти, які він хотів звернути увагу кадетів, він так брав бороду і її так от тягав, тягав. І, напевно, він був добрим вчителем, тому що той же Шапаровський прожив досить складне життя, він пройшов через Соловки і писав свої спогади більше, чим через 50 років після закінчення Кадетського корпусу і, тим не менш, Павловського згадує.
Аби зробити відкриття меморіальної дошки більш сучасним - освятіни відійшли від традиційного підходу до таких заходів. Тут учні школи разом із випускниками та вчителями зачитали авторський реп про Полтаву та її відомих постатей.