У Полтаві вшанували добровольців

Народна церемонія вшанування добровольців - "Лицарський Хрест Добровольця Полтавщини" відбулася у театрі імені Гоголя. Головний посил - розповісти про невідомих героїв. Вшанували 20 добровольців Полтавщини, п’ятеро з яких - посмертно. Отримала нагороду і Віра Матійчук за свого загиблого 24-річного сина Олександра. Говорить: згадує його життєлюбом.

Віра Матійчук, мати загиблого на Сході Олександра Матійчука:

- Любив тварин, любив все, дітей маленьких. Він першу ротацію, коли пробув там і ми його умовляли з тіткою, що, може, ти залишишся вдома і більше туди не підеш, то він казав: «Мам, ну як я моржу туди не піти, коли я туди не піду, хтось звідтіля не повернеться». Всі співчувають, всі згадують, коли б на кладовище не пішла б, там завжди квіти, там щось лежить.

Отримав нагороду і учасник бойових дій Юрій Крамаренко. Говорить: пішов на Схід, щоб захищати родину та Батьківщину.

Юрій Крамаренко, учасник бойових дій на Сході:

- Як будь-який чоловік, я вважаю, коли приходить злодій зі зброєю в твою квартиру, має піднятися і піти її боронити. Моя мотивація, в першу чергу, була - це моя сім я, мої діти.

На Сході був менше року та запам'ятав найбільше одне - знайомство з двома студентами, вони вирішили під час канікул поїхати захищати кордони Батьківщини.

Юрій Крамаренко, учасник бойових дій на Сході:

- Дуже розумні хлопці, коли їхали на війну в них було таке дитяче відчуття, дитячі емоції, нас призначили на різні позиції і вже, коли я з ними зустрівся через неділю, я побачив їх очі - це були очі дорослих чоловіків.

Головне не тільки вшанувати українських добровольців, - говорять організатори свята, але й висвітлити подвиг кожного учасника Добровольчого руху, який повинен надійно зберегтися в українській історії.

Оксана Тунік-Фриз, організаторка:

- Ми знали їх важку долю і знали, що багато з цих хлопців взагалі не нагороджені і їх взагалі немає ні в списках і дуже часто діти навіть по смерті не знали, хто були їхні батьки, а вони є героями. Виїжджаючи з зони бойових дій, наша волонтерська команда прийняла рішення організувати церемонію нагородження.

Особливу подяку організатори заходу висловили усім небайдужим, хто підтримав таку ініціативу. Серед них депутатський корпус обласної ради на чолі з Олександром Біленьким, футбольний клуб "Ворскла", фонд Андрія Матковського "Полтавська родина", театр імені Гоголя, засоби масової інформації.

Церемонію нагородження «Лицарський Хрест Добровольця» було започатковано у 2016 році Жіночою Волонтерською Сотнею Самооборони Чернігівщини для вшанування добровольців, які першими, за покликом серця, стали на захист своєї країни від окупанта.