Полтавці сплели найбільший в Україні вінок-оберіг

Аліна Боровик, журналіст:

- Зараз ми спостерігаємо за історичним моментом. Позаду мене йдуть полтавці та несуть 1120 метровий вінок-оберіг. За мить відбудеться фіксування рекорду України.

Близько тисячі мешканців міста долучились до масового флешмобу в День міста. Від самого ранку і до вечора плели вінок-оберіг. Запланована довжина - 1120 метрів. Стільки ж років виповнилось Полтаві.

Аліса Демочко, учасниця флешмобу: 

- Мені 10 років, я прийшла зі своїм колективом зі своєю мамою, сестрою. Весело і хочу підтримати своє місто, свою країну.

Плели з гілочок, які обрізали під час санітарної чистки дерев у Дендропарку, Співочому полі та полі Полтавської битви. Тут віття берези, клену, тополі, ягоди калини та горобини.

Яна Ляхівненко, співорганізаторка флешмобу:

- Хотілося всім нам долучитися до цього процесу, аби захистити наше рідне місто, нашу Полтаву. Аби вберегти від усього злого. Аби над нашим містом, як і над всією Україною, панував мир. У цей вінок вплетене не тільки листя, квіти, стрічки, а найголовніше - любов.

Рекорд таки зафіксували. Довжина найдовшого вінка-оберегу в Україні навіть більша, ніж очікувана. Ось цей оберіг, котрий обплів Корпусний сад сягає 1183 метри.

Олена Булах, експерт Національного реєстру рекордів України:

- У Кривому Розі вінок плели, другий раз - на Житомирщині. На якийсь період вони були, на якийсь період часу, найбільшими. На сьогодні, я говорю, що у Полтаві встановлений рекорд у вас. Тому що там було 174 і 274 метри. А у вас, все-таки, 1183.

Рекордний вінок-оберіг плели - говорять, - для того, аби згуртувати полтавців навколо історичної дати - 1120 років рідному місту.