В ПолтНТУ масштабно відзначили Міжнародний день студентського спорту

У Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка масштабно відзначили Міжнародний день студентського спорту і презентували кілька новинок. Початком заходів став Чемпіонат України «Наукова еліта» з більярду «Триборство» серед науково-педагогічних працівників вищих закладів освіти. Чемпіонат відбувся у надсучасному більярдному залі спорткомплексу ПолтНТУ. В урочистому відкритті взяли участь почесні гості – ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент ВГО «Спортивна студентська спілка України», голова секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, професор Євгеній Імас, голова Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, генеральний секретар ВГО «Спортивна студентська спілка України» Вадим Стеценко та президент Української федерації учнівського спорту, заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр. Роман Греба, ректор ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко, ректори інших закладів вищої освіти. Генеральний секретар ВГО «Спортивна студентська спілка України» Вадим Стеценко розповів: влаштовуючи такі заходи на всеукраїнському рівні, переконують всіх, що займатися спортом – це модно.

Вадим Стеценко, генеральний секретар ВГО «Спортивна студентська спілка України»:

- Це такий потужний фізкультурно-масовий рух. Цього року ми проводимо нагородження всіх університетів, які брали участь в універсіадах України, літній та зимовій, тому тут зібралася велика кількість ректорів і я дякую ректорам, що вони знайшли можливість приїхати саме з нами і отримати ці нагороди заслужені.

Федерація спортивного більярду України серед науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів України відзначила Подякою ректора ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, професора Володимира Онищенка за розвиток більярдного спорту в закладах вищої освіти України.

Почесні гості побажали гравцям гарних суперників та справедливої боротьби. Ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент ВГО «Спортивна студентська спілка України», голова секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, професор Євгеній Імас розповів: добре, що викладачі та ректори теж у спортивному русі.

Євгеній Імас, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент ВГО «Спортивна студентська спілка України», голова секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, професор:

- Владимир Саныч, как ректор университета, взял на себя такую ответственность и сегодня у него идет открытие факультета физической культуры и спорта и идет такая динамика. Как в здоровой нации - здоровый дух . Владимир Саныч и сам играет в настольный теннис и придерживается такого здорового образа жизни. И сегодня все студенты технологического университета выполняют такую миссию и, должен сказать, такой праздник, прежде всего, - в душе и с удовольствием наши студенты, преподаватели и в нас молодежь в руководстве страны преследуют такую политику, что сначала здоровье, здоровый способ жизни и тогда у нас будет здоровая страна.

Завітав на дійство і заступник міністра освіти і науки України Роман Греба.

Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр.:

- Зроблена неймовірна робота, наші студенти показали, що вміють змагатися і вміють перемагати, вони найкращі і не тільки тому, що я кажу, що вони найкращі, а найкращі тому що ми відновили участь наших студентів у Європейських чемпіонатах і хочемо сказати, що, за підсумками всіх чемпіонатів, Україна є № 1, тобто, ми є першими в Європі. За ці всі три роки 279 тисяч студентів взяли участь у змаганнях, як міжнародного рівня, так і всеукраїнського. Поступово набирає обертів студентський рух. Нове життя він отримав тому що є ректори, які горять спортом, які займаються ним, приділяють дуже багато уваги. Є чемпіони з динаміки, як Володимир Олександрович. Якщо ректор знаходить час займатися спортом, то це просто чудово і коли вони ще на власному прикладі показують, разом з нами беруть участь у флешмобах.

Гості заходу впевнені: ПолтНТУ є прикладом студентського спорту. Нині за рейтингом ВНЗ України серед науково-педагогічних працівників з більярду ПолтНТУ займає друге місце.