У стінах ПолтНТУ говорили про розвиток спорту у молодіжному середовищі

У стінах Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася Генеральна Асамблея організацій, які опікуються розвитком спорту у молодіжному середовищі, під головуванням Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України» та Секції фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Відкрив засідання ректор ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко. Зауважив: ВИШ завжди готовий до змін на краще, а особливо - сприяти залученню молоді до спорту.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ:

- Дуже приємно, що сьогоднішнє свято - Міжнародний день студентського спорту - проходить в ювілейний для нашого університету рік. В наступному році ми будемо відзначати 90-річчя з дня заснування нашого навчального закладу. Надзвичайно приємно, що саме сьогодні під час засідання було вже презентовано новий структурний підрозділ нашого університету - це факультет фізичної культури і спорту університету. Це результат спільної , ефективної взаємодії з спортивною студентською спілкою України, з Всеукраїнською федерацією учнівського спорту.

Також ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко вручив подяку за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту на Полтавщині, популяризацію здорового способу життя серед студентської та учнівської молоді голові Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, генеральному секретарю Спортивної студентської спілки України Вадиму Стеценку.

З різних регіонів України прибули учасники засідання, задля того, щоб визначити вектор розвитку спортивного руху. Заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр. Роман Греба зауважив: Міжнародний день студентського спорту - це ідеальна платформа для розвитку у майбутньому спорту, здобуття різних можливостей.

Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України 2016-2019 рр:

- За ці три роки, що пройшли, хочу сказати, що ми підняли тему студентського спорту і шкільного спорту на високий світовий рівень. Наразі Україна відновила участь і у європейських чемпіонатах, студентських, спортивних і в цьому році ми були номер один і є номер один країною, яка за рейтинговим валом є найкращою за результатами 15-ти Чемпіонатів Європи, тобто, ми є найкращими в Європі. Завдяки всім вам, завдяки тому що ви зробили свій внесок, кожен, як міг, включався допомагав.

Президент Української Федерації учнівського спорту Роман Греба додає: нині є багато людей, які об’єднані навколо однієї ідеї студентського спорту і вона дуже потужна .

Роман Греба, президент Української Федерації учнівського спорту:

- Ми будемо пишатися не тільки першими місцями, ми будемо пишатися тим, в яких умовах живуть наші спортсмени-атлети і як вони через спорт можуть реалізувати все своє подальше життя, ось це є нашою наступною ціллю, щоб наші студенти були матеріально забезпечені за рахунок того, що вони займаються спортом тому що таких трудяжок спортсменів, це люди, які працюють зранку до ночі і не тільки працюють у спорті, а й ще при цьому намагаються вмудрятися і є найкращими студентами в своєму університеті. Тому я хотів подякувати Володимиру Олександровичу за те, що він представляє заклад освіти і робить все для того, щоб розвивати заклад освіти і є чемпіоном з динаміки серед цих закладів і що постійно щось будується, щось відкрилося, збудувалося.

Президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, професор Євгеній Імас говорить: ПолтНТУ показує гідні результати, додає: ректор вишу Володимир Онищенко робить все, задля того, щоб студенти займалися спортом, гармонійно та всебічно розвивалися, ставали успішними та не зупинялися перед перешкодами.

Євгеній Імас, президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, професор:

- Професору Онищенко Володимиру Олександровичу за ініціативу та організацію всієї роботи широкомасштабного відзначення Міжнародного дня студентського спорту. Переконаний, що окрім центральних заходів у Полтаві сьогодні по всій країні відбудуться різноманітні, спортивні заходи, конкурси, дискусії, семінари, фестивалі та флешмоби. Вони безперечно привернуть увагу до широких можливостей студентського спорту, для виховання здорового покоління консолідації нації.

В наш час у розвитку студентського спорту України є ще чимало проблем, але їх можна вирішити, якщо діяти разом , - переконаний секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Петро Саух, додає: злагоджену роботу можна побачити на прикладі ПолтНТУ.

Петро Саух, секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України:

- Ми побачили, що можна вибудовувати більш тісніші стосунки з Міністерством молоді, спорту та освіти, координувати, виходити і бути задіяним в підготовці здійснення експертиз, різноманітних законодавчих документів, які розглядаються Верховною Радою. Те, що ми перебуваємо у такому прекрасному навчальному закладі, який сьогодні демонструє і говорить про те, що він відкриває факультет фізичного виховання і спорту - це дійсно дуже потужно і я впевнений, що вони теж увіллються в нашу секцію.

На засіданні розглянули тренди в університетській освіті та студентському спорті, підбили підсумки участі студентських збірних України в міжнародних змаганнях, спортивних та спортивно-масових заходах різного рівня, обговорили шляхи вирішення нагальних проблем молодіжного спорту.
Організатори спортивного руху переконані - для більших успіхів необхідна синергія влади усіх рівнів і бізнесу. Але це працює на користь держави, адже кожен долар, інвестований у спорт, заощаджує вісім доларів на медичній допомозі. Залучення молоді до занять спортом через школи і університети робить українців здоровішими.