П’ятнадцяту літню Універсіаду України 2019-2020 відкрито

Відкриття п’ятнадцятої літньої Універсіади України 2019-2020 років відбулось у Полтаві на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Універсіада України – захід, який проводиться з метою стимулювання розвитку фізичної культури та спорту у закладах вищої освіти. Програма включає 18 видів спорту. ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка обрано як університет, що має потужну матеріально-технічну базу та сучасну спортивну інфраструктуру. Ректор ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко є керівником відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України» у Полтавській області. Говорить: високо оцінює її роль у популяризації здорового способу життя, різних видів спорту серед сучасної молоді.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка: 

- Надзвичайно приємно, що Полтава стала центром святкування Міжнародного дня студентського спорту і я дякую оргкомітету за таке прийняте рішення. Відтепер, 20 вересня буде і Днем народженням факультету фізичної культури і спорту Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Ми гарантуємо, що рухова активність і спортивні здобутки і цього і інших будуть на високому рівні. Шановні друзі, я бажаю вам спортивного успіху, спортивного довголіття, перемог і вітаю зі святом.

Студенти з різних вишів України показали свої вміння та навички.

Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр., президент Української Федерації учнівського спорту:

- Ви своїм прикладом показуєте всьому світу, що таке справжні українці, а українці, які на світовій арені - це найкращі громадяни всього світу, ми країна номер один у Європі за розвитком студентського спорту, тобто, за результатами Чемпіонатів Європи, у цьому році Україна стала номер один з чим я вас і вітаю.

Заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр. Роман Греба говорить: здорова нація будується через спорт, ПолтНТУ є гідним прикладом студентського спорту.

Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України 2016-2019 рр:

- Ми вважаємо, що в основі розвитку людини лежать три складові: інтелектуальна, фізична і духовна, тому ми вважаємо, що всі три складові є надзвичайно важливими і саме для цього ми розвиваємо Студентський спорт, тому що для нас цей спорт є масовим. Він має дві ознаки - це спорт вищих досягнень, де ми допомагаємо Олімпійському комітету і інша складова - це масовий спорт. Для нас є важливим, щоб всі займалися спортом.

Під час урочистостей нагородили кращих спортсменів, які представляли заклади вищої освіти на всеукраїнському та світовому рівнях.

Владислав Маслов, начальник Сумського обласного відділення комітету фізичного виховання та спорту МОН України:

- Враження дуже чудові і я дуже дякую організаторам за цю подію, приємно завжди отримувати нагороди, дякую нашим спортсменам, ректорам, все на високому організаційному рівні. Наші студенти готуються постійно, тренуються, входять до складу і збірних команд України, тому це процес постійний.

Під час заходу відбувся наймасовіший Всеукраїнський флеш-моб «Jump Squats» (стрибки напівприсядки). Його провела Майстер спорту із черлідингу, багаторазова переможниця чемпіонатів України Тетяна Синиця разом зі своїми вихованками. Підстрибували 24 рази – рівно стільки, скільки золотих медалей отримали українські студенти на усіх міжнародних змаганнях.

Ректор Полтавського національного технічного університету Володимир Онищенко зауважив: на досягнутому зупинятися не планують, ВИШ продовжує створювати комфортні умови для розвитку студентів і впевнено тримає першість серед університетів Полтавщини. Додає: у науково-педагогічних працівників та студентів новоствореного факультету вже є спортивні досягнення, а серед студентів є багаторазові чемпіони України, Європи та світу – Дарія Бражник, Ольга Корсун, Анастасія Ковальчук.