30 вересня - День пам'яті святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

30 вересня відзначається День пам'яті святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. За переказами, на початку ІІ століття в Римі жила праведна християнка на ім'я Софія, у якої було три доньки, їх у перекладі з грецької на старослов'янську мову звали Віра, Надія, Любов. Мати виховувала доньок у християнській вірі, про що дізнався імператор Адріан. І тут почалися гоніння сім'ї через їхню віру. Він погрожував дівчатам, але вони від свого не відступилися.

Владика Федір, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький ПЦУ:

- Вони жили в час, коли християнство було не то що офіційною релігією римської імперії, а було заборонене. І коли виявляли серед громадян християн, то їх намагалися силою, катуваннями змусити зректися віри в Христа.
Імператор наказав піддати доньок Софії жорстоким тортурам, а потім стратив їх на очах у нещасної матері. На момент смерті Вірі було 12 років, Надії - 10, а Любові - лише 9 років. Вбита горем мати Софія померла через три дні на могилі своїх доньок.

Владика Федір, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький ПЦУ:

- Не зреклися віри у Христа і загинули за віру у Христа вся родина. І це день їхньої мученицької кончини і день їхнього народження у вічне блаженне життя з Богом. Тому ми їх так шануємо і на честь цих мучениць будуються храми, і в цих храмах проводяться богослужіння.
Значення імен Віра, Надія і Любов очевидні - це віра у все світле, добре і гарне, служіння Богу; надія на краще; любов до ближнього свого. А ім'я Софія означає мудрість.

Владика Федір, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький ПЦУ:

- Дуже цікаво, що імена цих дівчаток вони є назвами християнських чеснот, тобто тих основ, тих цінностей, якими живе віруюча людина.
В цей день жінкам не рекомендується нічого робити вдома і на городі. Під забороною в це свято і будь-які застілля, адже привід у свята трагічний. Також категорично забороняється проводити вінчання і весілля. Не слід сваритися у День Віри, Надії, Любові та Софії, адже в цей день вся погана енергія обов'язково повертається.