Протягом жовтня можна добровільно здати незареєстровану зброю до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності

Протягом жовтня можна добровільно здати незареєстровану зброю до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності

З 1 жовтня на Полтавщині стартував Місячник добровільної здачі зброї. Це означає, що до кінця жовтня кожен, хто добровільно здасть органам влади зброю (вогнепальну і холодну), бойові припаси, вибухові речовини або пристрої, буде звільнений від кримінальної відповідальності. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавщини. 

Така можливість передбачена ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України. Єдиною умовою звільнення від кримінальної відповідальності є добровільне волевиявлення – коли зброю (або бойові припаси чи пристрої) здають за власною волею, незалежно від мотивів. Однак, не в зв'язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів.

Важливо, щоб особа здала всю наявну у неї зброю та інші предмети, щодо яких вчинялися незаконні дії. В іншому випадку громадянин підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах, відповідно до ч. 1-2 ст. 263 КК України.

Разом з тим, відділ комунікації поліції Полтавщини звертається до населення з проханням повідомляти про факти незаконного зберігання громадянами зброї, боєприпасів або вибухівки.