Уже другий рік на Полтавщині діє проєкт «HealthLink»

68 ВІЛ-інфікованих в області виявили за допомогою проєкту «HealthLink. Прискорення зусиль з подолання ВІЛ/СНІДу в Україні». На Полтавщині його проводять другий рік поспіль.

Людмила Ярошенко, керівниця проєкту «HealthLink»:

- Швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування - головне завдання для всіх. Щоб досягти бажаних результатів проводилась велика різнопланова робота: тестування відбувалось за ініціативою медичних працівників та на базі громади БО «Світло надії». Також тестували партнерів ЛЖВ, людей, які проживають з ВІЛ інфекцією.

Аби пройти тест на ВІЛ потрібно всього до 20 хвилин. Про інфекцію потрібно знати якомога раніше. Адже можна лікуватись протягом життя та блокувати її розвиток, - розповідає пані Людмила.

Людмила Ярошенко, керівниця проєкту «HealthLink»:

- Коли пацієнту надається ВІЛ-статус, йому безкоштовно надають антиретровірусну терапію, яка дає можливість проживати довго і без захворювань. Антиретровірусна терапія блокує вірус, тому імунітет зберігається також як і інші довго і не хворіє.

Проходячи антиретровірусну терапію, шанси передати інфекцію іншій людині мінімальні.

Людмила Ярошенко, керівник проєкту «HealthLink»:

- Такі люди мають можливість мати сім`ї, дітей. Передача ВІЛ від матері до дитини, якщо вона отримує артотерапію, -  від 0 до 2%.

Лише офіційно на Полтавщині зареєстровано, майже, 4 тисячі ВІЛ-інфікованих.