У Полтаві краєзнавчий музей зробив подарунок людям похилого віку

У Полтаві краєзнавчий музей зробив подарунок людям похилого віку

В Полтавському краєзнавчому музеї - день відкритих дверей. З нагоди Всесвітнього дня людей похилого віку керівництво музею вирішило зробити їм такий подарунок. Зроблений він у знак пошани й поваги до цих людей та до їхньої мудрості.

Оксана Сулима, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею:

- Не дарма є такий день, таке свято своєрідне, адже в усі часи цінувалися знання. А хто, як не людина в поважному віці має такий багаж знань. Як, скажімо так, життєвих, якихось обставин пережив багато, так і інтелектуальний теж багаж знань. Всі ми, так чи інакше, звертаємось до людей похилого віку, до людей старшого віку і цікавимося їхніми поглядами на те чи інше. Тому у нас в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського сьогодні проходить акція. Зазвичай відвідування людьми похилого віку, не є вони пільговиками для нашого музею, однак, сьогодні ми дозволяємо їм відвідати музей безкоштовно, оглянути всі три поверхи нашої експозиції.

Колекція експонатів краєзнавчого музею збиралась аж 120 років. Щороку фонд музею поповнюється на більш ніж як 1100 одиниць збереження. Лише за останні 10 років до музею надійшло понад 13 тисяч нових експонатів. Через такий великий багаж культурних надбань Полтавщини кожен може знайти для себе щось цікаве, в тому числі й люди похилого віку.

Оксана Сулима, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею:

- Сучасні фонди Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського нараховують близько 300 тисяч експонатів. Кожен відвідувач може знайти для себе щось цікаве. Я думаю, що і для людей похилого віку буде цікаво подивитись наш музей. Адже є вітрини, що присвячені подіям Другої світової війни й повоєнному часу й попереднім епохам. Подарують їм можливість зануритися у своє дитинство, у юність, можливо, і пригадати що-небудь щемливе для себе або навпаки, веселе.

Завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів музею Оксана Сулима запевняє - вони стараються, щоб усім було цікаво в музеї. Завдяки предметам, що знаходяться тут, відвідувачі отримують чимало різноманітних емоцій.

Оксана Сулима, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею:

- І дуже часто так буває, коли люди приходять до музею і дивляться певні предмети. Звичайно, у давніх епохах вони не впізнають нічого близького для себе, але ближчі часи до нашого періоду, вони все ж таки бачать багато чого і пригадують, що «У моєї бабусі таке було», або «Я в дідуся щось бачив». Навіть вдома зберігається, від попередніх поколінь залишилося.

У музеї кажуть, що відвідувачі приїжджають десятками на автобусах з різних районів Полтави та області.
І якраз нещодавно тут відкрилася виставка відомого полтавського мистецтвознавця, музейника, письменника та заслуженого діяча культури України Віталія Ханка, на якій представлені близько 2500 експонатів, які той подарував музею.

Оксана Сулима, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею:

- До речі, нещодавно ми відкрили прекрасну виставку під назвою «Щедрий дарунок від мистецтвознавця Віталія Ханка». Чим ця виставка цікава; по-перше, що зібрана величезна кількість предметів, цікавих мистецьких експонатів, а по-друге тим, що Віталій Миколайович - людина поважного віку. І він своєю такою життєвою мудрістю вирішив, що найкраще місце для його колекції - а це більше двох з половиною тисяч предметів, уявіть собі просто цю кількість, що найкраще місце для неї - у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Зараз на широкий загал виставлено близько 200 предметів із експозиції. Це і живописні полотна, і збірка української класичної народної кераміки і елементи вишиваного мистецтва. Виставка буде діяти ще близько місяця.