Наскільки відкритими є відкриті дані на Полтавщині?

Відкритість даних на Полтавщині дослідив Інститут аналітики та адвокації. Відповідно до постанови Кабміну, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити оприлюднення та оновлення відповідних наборів даних у своїх електронних кабінетах та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, - пояснює юрист Вячеслав Курило.

Вячеслав Курило, юрист ІАА:

- Коли ми проводили моніторинг щодо кількості наборів даних, щодо взагалі наявності кабінетів на єдиному веб-порталі відкритих даних, ми стикнулися з тим, що дуже велика кількість органів влади навіть не знає, що потрібно оприлюднювати інформацію на цьому порталі, або ж якщо і знає, оприлюднює замалу кількість.  

У відкритому доступі має бути інформація про чергу дітей до садочків, графік руху громадського транспорту, тарифи на комунальні послуги та інше. Робота міських рад на Полтавщині має бути більш відкритою, - продовжує фахівець.

Вячеслав Курило, юрист ІАА:

- Лідер у нас – Кременчук: 100 наборів даних. Потім іде Полтава - 45 НД, Горішні Плавні - близько 30 НД. Але, для того, щоб розуміти наскільки це багато, є лідери , Дубенська міська рада - більше 300 НД.

Не оприлюднення передбаченої законом інформації тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.