Для Громадських діячів і держслужбовців Полтавщини провели тренінг з питань євроінтеграції «EU TALKS»

А чи знали ви, що першою людиною, яка почала говорити про ідею створення Європейського Союзу став Уінстон Черчіль. Він виступив з промовою в Цюріху в 1946 році, де закликав до створення Сполучених Штатів Європи, починаючи зі створення Ради Європи. Тож, що таке «Європейський Союз» та що таке «європейські цінності» говорили на семінарі-тренінгу «EU Talks» для громадських діячів та держслужбовців Полтавщини.
Голова правління ГО «Комунікація для змін» Івета Делікатна поділилася - за попереднім досвідом проведення тренінгу, не всі українці розуміють, що таке «євроінтеграція».

Івета Делікатна, голова правління ГО «Комунікація для змін», кандидат економічних наук:

- В частности мы сейчас начинаем работу с Евросоюзом по управлению проекта ассоциации Associated, то есть будем дальше объяснять украинцам, зачем им, собственно, ассоциация и потому такие семинары, такая интегрированная часть процесса объяснения народу Украины, что зачем нам, собственно, эта ассоциация, зачем нам Евросоюз? И так далее.
На тренінгу-семінарі «EU Talks» протестували рівень обізнаності державних адміністрацій щодо процесу євроінтеграції, продемонстрували приклади комунікації євроінтеграційних процесів на регіональному рівні. Донесли базову інформацію про ЄС та його цінності. Також на заході наголосили, аби стати європейської країною, варто почати сповідувати європейські цінності такі, як демократія, людська гідність, свобода слова та права людини. У 2017 році одна із компаній зробила опитування і згідно нього - лише 53% українців підтримували євроінтеграцію в Україні.

Людмила Василенко, завідувач сектору з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України:

- У 2017 році була прийнята стратегія комунікації європейської інтеграції і от повторне опитування було зроблено ось вже цього року і показало, що 69% українців підтримують європейську інтеграцію, але це все одно замало, тому що, до прикладу, коли Литва робила свій європейський вибір, у них було 91% підтримки.
За підсумками заходу, усі учасники отримали сертифікати. Такі семінари-тренінги відбудуться впродовж вересня-жовтня поточного року у восьми містах України: Чернігові, Одесі, Херсоні, Хмельницькому, Ужгороді, Полтаві, Рівному та Краматорську.