Підприємці Полтави мітингували під час засідання постійної комісії міської ради

Комісія з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради розпочалася з мітингу .  З плакатами  «Ні популізму»,   «Підприємці за збереження робочих місць», «Підприємці за справедливість»   підприємці  протестували проти свавілля  міської  влади. Один  з них  - Володимир Пронь. Розповідає:  його МАФ  знесли без попередження. Додав: представники влади натякали на хабарі.

- Благоустрій  жодного разу Вас  не попередив?

- Ні.

- Просто прийшли і забрали?

- Да, при чем  первый раз у них этого  не получилось, была полиция  и они не могли позволить меня  вывезти  и они первый раз не забрали. А забрали только ночью как бандиты, видно, что я что-то им не предложил  даной власти.

 – А вимагали?

- Намекали.

Володимир Пронь, приватний підприємець:

- Коммерческую недвижимость воруют по ночам как бандиты. Мне  больше года не продлевают документы без каких-либо объяснений, просто говорят, что это их какое-то политическое желание  убрать малый  бизнес, убрать рабочие места. Я не могу работать в собственном городе,  город, который я люблю, который я хочу поднимать, платить все налоги.

Розглянули депутати проект рішення  про  встановлення обмежень  продажу  в нічний час алкогольних напоїв. Проти  цього обмеження  виступила Рада підприємців Полтавщини. Її  голова  Євген Дикань  аргументував  свою  позицію: заборона не вирішить ситуацію, адже алкоголь будуть і далі продавати через нелегальні  точки продажу та з «рук».

Євгеній Дикань, голова ГО «Підприємці Полтавщини»:

- У нас будет развиваться незаконная  торговля, будут торговать таксисты,  бабушки, через интернет - это говорит о том, что нету порядка, не будет качества, не будет акцизного товара. На данный  момент  все  предприниматели,  которые есть в городе,  торгуют законно, у них  у всех есть лицензии, платят налоги,  а если власть  запретит, значит  не будет законов, будет беспредел. Кроме всего  остального,  хотят запретить  в ресторанах, кафе, кафетериях вынос спиртного  - это говорит о том, что если человек не допил бутылку вина  или коньяка,  он не имеет  права выносить, он должен оставить.

Це питання назвав   популістичним   депутат Полтавської міської  ради Олександр Глазов.  Додав:  воно  не вирішить проблемних ситуацій в місті. 

Олександр Глазов,  депутат Полтавської міської  ради:

 - Всі знають  точки  проблемні нашого міста  і важко поліції  притягнути до адміністративної відповідальності  тих людей навіть, які розпивають. Ми можемо  без цього обмеження  давно обмежити проблемні  точки там , де вони існують. Я згодний за «АТБ», «Маркет»,  це можна вже робити сьогодні, а не робити регуляторний акт  на все місто заборону. 

Після суперечок  між громадою, підприємцями та  владою комісія з питань містобудування та архітектури підтримала рішення про встановлення обмеження продажу алкогольних напоїв  після 22  години.  Окрім цього,  розглянули питання  про розгляд  звернень депутатів Полтавської міськради  щодо виконання  програми житлово-комунального господарства  на 2019 рік. На розгляд цього питання  прийшли мешканці багатьох житлових будинків, які незадоволені, що досі  не відремонтували  дахи, під’їзди, хоча проекти на все це вже  готові.  

Тетяна Третьяк, мешканка  будинку за адресою Петра Юрченка,  21/9:  

- Орієнтовна вартість капітального ремонту даху  Петра  Юрченка,  21/9 становить близько 14  мільйонів гривень,  що значно перевищує фінансування  на вказані роботи. Якщо ніколи не ремонтувався будинок,  то перший ремонт має зробити останній балансоутримувач, а, оскільки міська рада зняла повноваження  з ЖЕО-2, по даху  ремонту покрівлі  має робитися із міського бюджету. Ми, жителі,  також платили  кошти у бюджет,  із цього бюджету ремонтувалися інші будинки.

Людмила Ситнікова, мешканка  будинку за адресою Петра Юрченка, 21/ 9:

- Мы будем жаловаться, будем  подавать в суд. Да что это такое?! Будет весь военный  городок,  те дома, которые в таком состоянии  и ни разу не ремонтировались  будут подавать в суд на вас и за то,  что вы взяли на баланс  и ничего не делаете.

Заступник  міського  голови з питань  ЖКГ Олексій Чепурко на це  відповів: мешканці  будинків самі повинні  підтримувати  власне житло.

Олексій Чепурко,  заступник  міського  голови з питань  ЖКГ:

- Ті проекти, які були  виготовлені,  на скільки мені відомо, вони ще не всі завершені,  бо, за правилами та нормами, які прописані  там, на кожному даху повинні бути  антикригова система, яка тягне  за собою відповідні  фінансові витрати, подекуди ці фінансові витрати більше, ніж вартість самого капітального ремонту  покрівлі. Але, знову ж таки, я хотів би нагадати,  що  весь житловий фонд в свій час був приватизований  і,  згідно про закон про приватизацію і  закону про співвласників  квартирних будинків,  - це власність мешканців  і вони в законі, чорним по білому  прописано,  що вони  зобов’язані підтримати власне житло. 

Обурений такою політикою депутат  Полтавської міської ради Володимир Корчака. Говорить: не розуміє навіщо  перекидати  кошти, які з початку  року були виділені на ремонт  дахів, під’їздів  будинків тепер на щось інше,  адже це  економічно неефективно.

Володимир  Корчака, депутат Полтавської міської ради:

- Сьогодні  ми дозволяємо собі проводити ревізію рішень сесії міської ради,  перекидати кошти  з ремонту дахів, під’їздів на асфальтування доріг. Коли три роки будинку – це одна справа, а коли 83, то ми на початку  року і приймали це рішення для того,  щоб  допомогти мешканцям, які до нас звернулися  і вирішити їх питання, а потім  вже ставити  питання  про створення ОСББ.

Володимир Корчака підкреслив програма ЖКГ на поточний рік у місті повністю провалена.

 Володимир  Корчака, депутат Полтавської міської ради:

- Із 64  під’їздів  ті,  що подавалися  нами,  відремонтовано 2,  тобто, 62 не відремонтовано,  із ремонту покрівель 37 подавалось, 30 не виконано, ремонту   трубопроводів  39 просили зробити, 33 не зроблено. Ми сьогодні пішли  асфальтувати внутрішньодворові  території, незрозуміло, який  підхід, який принцип визначення  першочерговості, а Олексій Григорович  мені обіцяв, я за свій округ кажу, ремонт біля Південного вокзалу зараз ями в коліно, ніхто не думає ремонтувати, а це - візитівка нашого рідного міста.

Говорить  про відсутність коштів, які були закладені в бюджет на  ремонт  дитячих майданчиків  депутат міської ради Вячеслав Федоряка.

Вячеслав Федоряка, депутат Полтавської міської ради:

- В мене на окрузі  за цей рік  було встановлено тільки одна дитяча площадка, решта не встановлюється  і не ремонтується. На черзі повинно бути чотири, але жодної, ви розумієте, це не дах мені додому. Ці кошти були закладені в бюджет  і їх немає.

Депутати збираються на сесію міської ради 4 -го жовтня, у порядку денному - 69 питань.