Полтавська міська рада та очільник міста – серед аутсайдерів публічності

Полтава серед аутсайдерів публічності. Експерти аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» розповіли: у цьогорічному рейтингу Індексу публічності Полтавська міська рада займає останнє місце.

Вадим Штефан, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»:

- Полтава,на жаль, стабільно протягом цих років займає місця в кінці списку прозорості. Вона не дотягувала до негативних міст, не публічних, але, згідно Індексу публічності, перебувала в когорті тих міст, які визначені з низьким рівнем публічності.

Знизився і рівень публічності міського голови Полтави. Експерти констатували: причиною такого спаду є те, що обов’язки мера виконує секретар. Також відсутня практика розміщення декларацій про статки місцевих чиновників та інформація щодо бюджету міста є частково публічною.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»:

- Публічність міського голови, як показує практика, упав на 4%, дуже можливо, що це зміна влади. Це відношення і інших органів влади, і депутатів до публічності. І основна проблема, яка має наразі Полтавська міська рада серед публічності – це, власне, звітування, це те, що кульгає у всіх трьох суб’єктах: у міського голови, у виконавчих органів, депутатів.

Експерти зазначають: публічність Полтавської міської ради знижує відсутність контактної інформації для зв’язку з окремими депутатами. Також існує проблема зручності доступу до документів, адже на сайті міськради є частина документів, та їх можна знайти лише за допомогою пошуку. Це спричиняє складнощі у випадку, коли невідома правильна назва документу.