Зверення до Президента, Верховної Ради, Кабміну, встановлення камер в міській раді та розгляд петиції про звільнення Шамоти: відбулась регламентна комісія

На засіданні постійної комісії з питань регламенту обговорили злободенні питання. А саме - розглянули пропозицію щодо додаткового включення питань до порядку денного позачергової 27 сесії Полтавської міської ради сьомого скликання: про звернення депутатів міської ради до Президента України, Верховної ради та Кабінету міністрів щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Депутати підтримали пропозицію, та взяли до розгляду. Також приділили увагу і розгляду звернення начальника Управління служби безпеки України в Полтавські області Рахівського Юрія, щодо організації охорони та безпеки функціонування Полтавської міської ради. Планують ближчим часом поставити фіксуючі камери, та розділити входи. Задній - для працівників, парадний - для відвідувачів міської ради. Розглянули звернення і щодо виділення коштів на проведення поточного ремонту службового транспорту.

Сергій Луценко, голова постійної комісії:

- Я, як голова постійно депутатської комісії, безпосередньо повинен контролювати, що б у нас це все було процедурно витримано. Спочатку розглядається звернення, потім - виїзне засідання, ми дивимся на ту техніку, а потім вже виділяємо кошти, тому що зараз проголосують депутати за виділення коштів на техніку, а ми її не бачили в очі.

На регламентній комісії також розглянули шість електронних петицій. Одна з них - петиція Єгора Мкртчяна «Про відсторонення з посади секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти». Автор говорить - сподівався, що секретар міської ради проявить політичну волю, сміливість та піде зі своєї посади. Але це не сталося, тому прийшлося складати петицію.
Автор вимагав звільнити чиновника через розпиття алкогольних напоїв на робочому місці та у робочий час, та непрофесійне виконання службових обов’язків. Петиція була розміщена 18 вересня, на сьогодні її підписали трохи менше 350 осіб при необхідних 250.

Єгор Мкртчян, автор петиції «Про відсторонення з посади секретаря полтавської Олександра Шамоти»:

- Мне обидно, что вся Украина была свидетелем вот этого сабантуя. По сколько это не случилось, я решил воспользоваться констуционным правом - подал петицию. Это выходит за все рамки приличия. Нарушитель обвиняет меня, что я посягнул на его честь и деловую репутацию, и он на основание этого дал в указание первую петицию не размещать. Если это было действительно так, он имел бы право, что да. Есть признаки посягания на честь и деловую репутацию человека. Я подал вторую петицию, она набрала достаточно голосов для рассмотрения.

Олександр Шамота натомість назвав електронні петиції безглуздям, оскільки не можливо проконтролювати їх підписантів.