В Подільському районі міста відбувся перший концерт жестовою мовою

З нагоди Міжнародного тижня глухих та популяризації української жестової мови на площі Анатолія Кукоби, що в Подільському районі міста відбувся перший в Полтаві концерт жестовою мовою. Фестиваль має назву «Подільська золота осінь». В цьому заході брали участь люди, що мають вади слуху. Гостям заходу була представлена концертна програма з піснями, танцями та розвагами. Організатори фесту наголошують: світ став добрішим, люди стали відкритішими один до одного, тому настав час приділити більше уваги до людей з вадами слуху.

Андрій Каркач, начальник управління соціального захисту населення Подільської районної ради:

- Справа в тім, що починалося все з чотирьох працівників, які були на короткотермінових тижневих курсах. І коли після них вони прийшли й ми з ними обговорювали результати - ми прийшли до висновку, що все таки ми повинні навчитись жестовій мові, жестовій українській мові. Девіз нашого фестивалю з жестовою мовою: «Я - рівний!». Тобто, українська жестова мова у нас така державна мова, як і наша українська.

Начальник управління соцзахисту населення Подільської райради говорить: вже є 26 людей з дипломами сурдоперекладача, ще 10 - навчаються.
Послуги онлайн-перекладача надає товариство для глухих УТОГ. Для зв’язку використовується платформа Viber. Подільський район - перший в місті, де є така функція. Окрім цього, послугами сурдоперекладача можна скористатись в Центрі надання адміністративних послуг.

На фестивалі жестовою мовою були заспівані народні пісні та Державний Гімн України.