У музеї-садибі Патріарха Мстислава провалився дах

Церква, яка орендує і опікується садибою-музеєм Патріарха Мстислава сподівається на розуміння з боку міської влади. На засіданні постійної депутатської профільної комісії - вирішували питання щодо надання орендарем проектно-кошторисної документації на реконструкцію об’єкту по вулиці Патріарха Мстислава, 13 - садиби-музею Патріарха Мстислава. Розглянули і звернення депутата Шевченківської райради, щодо виготовлення облікової документації на оренду цієї будівлі. Депутат Олександр Масюк висловив необхідність негайного розторгнення договору оренди на це приміщення, щоб поставити на будівлю дах. Восени 2018 року, поки виготовлялася документація на оренду цього приміщення - історичний дах було змінено на новий. На гнилі старі балки було покладено нові матеріали - за словами священика. Згодом, взимку 2018 року, дах впав, як зазначив протоієрей Олександр Горай, - через виконану низько кваліфіковану роботу.

Олександр Горай, обласний благочинний Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ, протоієрей:

- Ситуація така: нас звинувачують в тому, що ми не робимо дах в той момент, коли ми зібрали кошти, я знайшов бригаду для того, щоб його підняти. І зараз ми не знаємо, що нам робить, як далі бути. Тому що цікава ситуація коли нам кажуть, що приходять листи, які ми не отримуємо, листи на які ми не реагуємо і в наслідок чого з нами хочуть розірвати договір. Чомусь його запрошують на комісії, його питання вивчають, а я навіть як орендар питання якого підіймалося на цій комісії не був повідомлений про це. Чомусь міська рада тій людині, яка зроби дах і він впав приділяє увагу, а орендарю який зараз зібрав кошти і буде перекривати дах навіть не повідомляє про комісії.

Зараз у процесі виготовлення облікова документація на історичну пам’ятку цієї будівлі. Парафія церкви звернулася до департаменту туризму та культури ОДА, аби будівлю Патріарха Мстислава внесли до переліку тих організацій, яким буде виготовлятися документація. Протоієрей Олександр Горай поділився - завал даху ускладнює створенню облікової документації, адже порушена історична частина будівлі даху. Таке перешкоджання роботі єпархії православної української церкви - вважає Олександр Горай - робиться заради чиїхось корисних цілей.

Олександр Горай, обласний благочинний Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ, протоієрей:

- На ці стіни ставити дах не можна, і, звичайно, немає проекту, немає ще облікової документації, не можливо використати ні кошторисну документацію, ні архітектурні певні риси, щоб відбудувати його так, як воно має бути, по суті ця людина хоче займатися самодіяльністю, що і було до цього. Ми виступаємо проти, якщо робити, то робити його якісно.

Зараз через платформу «Зміст» зібрано 20 тисяч гривень на підняття даху, згодом розпочнеться робота та будинок запломбують на осінньо-зимовий період. Після - займуться реконструкцією садиби-музею Патріарха Мстислава. Також, 5 жовтня відвідає музей блаженніший митрополит Епіфаній. Парафіяни церкви поділяться з ним проблемами будинку Патріарха Мстислава, та сподіваються на допомогу з боку православної церкви України.

У міській раді натомість повідомили, наразі рішення про продовження чи не продовження договору оренди не прийнято. Комісія вивчає усі аспекти договору та дотримання його умов зі сторони церкви та відповідно на основі висновків прийме відповідне рішення.