Вихідними Полтаву відвідав предстоятель православної церкви України - Епіфаній

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив перший архіпастирський візит на Полтавщину. Розпочався він із Решетилівки, де предстоятеля Епіфанія зустрічали архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій та місцеве духовенство. У каплиці на честь ікони Пресвятої Богородиці провели молебінь. У Полтаві почесний гість відвідав будинок, де народився патріарх Мстислав. Потім вшанував Гетьмана Івана Мазепу покладанням квітів до його пам’ятника. Опісля - предстоятель рушив до Свято-Успенського собору, де очолив молебінь за мир в Україні разом з представниками духовенства та полтавцями. На завершення Блаженнійший владика звернувся до присутніх із першосвятительським словом. Зазначив - українці живуть у час складний,але історичний.

Епіфаній предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України:

- Томосу передував собор, який відбувся 15 грудня минулого в стінах історичного собору Святої Софії Київської. І сьогодні тут, серед нас, вже немає поділу, ми архієреї єдині і разом розбудовуємо вже нашу єдину, визнану помісну Українську православну церкву.
Підсумком архіпастирського візиту стали урочистості у краєзнавчому музеї, присвячені 65-річчю творчого та духовного шляху високо преосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Ізюмського, в миру письменника Володимира Шкурупія. На заході було звершено подячну молебень та проведено святковий концерт за участі кращих хорових колективів Полтави. На початку урочистого заходу Митрополит Епіфаній привітав архієпископа Афанасія, відзначив його орденом святого архістратига Михаїла 1-го ступеня та побажав натхнення й Божого благословення.

Епіфаній предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України:

- Сьогодні ми зібралися для того, щоб вшанувати певний ювілей, людини, яка є творчою людиною, людини яка багато трудилася і потрудиться для розбудови нашої ієдиної і помісної УПЦ. Сьогодні ми вітаємо Вас, Ваше Високопреосвященство з ювілеєм. Не будемо згадувати чисел, бо так створена кожна людина, яка покликана робити добрі справи, створені для добра, творити добро, творити справи милосердя.

По закінченню перебування на Полтавщині блаженнійший Митрополит Епіфаній оглянув експозиції полтавського краєзнавчого музею.