Молоковмісним продуктам - окрема полиця

Молоковмісним продуктам - окрема полиця

Позафракційні депутати Верховної Ради України запропонували проєкт, згідно з яким в країні можуть заборонити продаж молочної продукції, що містить рослинні інгредієнти, поряд з натуральними молочними продуктами.

На їхню думку, така практика, коли виробник, наприклад, називає свою продукцію «сирковий продукт», то вводить споживача в оману. Так, першочергово, депутати пропонують прописати законодавчо термін «молоковмісний продукт». Під цим терміном матимуть на увазі будь-яку молочну продукцію, під час виготовлення якої використовуватимуть будь-які замінники натурального молока.

Виробники повинні будуть маркувати таку продукцію спеціальними позначками, а у точках продажу вона має бути розміщена на окремих полицях, аби не плутати покупців.

Окрім того, автори ініціативи пропонують встановити заборону на виробництво молочних продуктів, де молочних жирів менше, ніж 50%.

За порушення правил маркування, депутати пропонують виписувати санкції виробнику в розмірі 100% вартості виготовленого з порушеннями товару. А за недотримання встановлених правил торгівлі – 50-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.