Прокуратура Полтавщини ліквідувала канал контрабанди брендових товарів в Україну

Прокуратура Полтавщини ліквідувала канал контрабанди брендових товарів в Україну

У четвер, 10 жовтня 2019 року, працівники прокуратури Полтавської області спільно зі співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області та спецпідрозділу БКОЗ УСБ України у Полтавській області ліквідували канал незаконного ввезення в Україну брендового одягу та товарів широкого асортименту. Про це на своєму сайті повідомляє Прокуратура Полтавської області.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено злочинну групу у складі шести осіб, які організували та забезпечували ввезення в Україну брендових товарів з приховуванням від митного контролю та без сплати митних платежів.

Одяг та взуття популярних брендів закуповували в Італії, Німеччині і країнах Балтії. Потім їх звозили на склади, які знаходяться на території Польщі, а звідти – в Україну, приховуючись від митного контролю, без сплати митних та інших платежів. Усе придбане реалізували за готівку на території України через одну з відомих торгових мереж, яка налічує більше десятка магазинів у місті Київ та області, Полтавській, Сумській та Житомирській областях. А товар, який не вдавалося продати через торгову мережу, неліквідований товар поширювали через інтернет-магазини. Так працювала схема.

При розрахунках зловмисники використовували також систему еквайрингу та інтернет-банкінгу. При цьому правопорушники користувалися нефіскальними касовими апаратами, а зазначені операції не відображалися в бухгалтерському та податковому обліках.

На підставі відповідних ухвал суду проводиться 41 обшук у місцях накопичення, зберігання та реалізації контрабандного товару, за місцем проживання та в транспортних засобах учасників злочинної схеми на території Полтавської, Сумської, Київської, Житомирської, Львівської областей та м. Київ.

На даний час, за результатами обшуків, із незаконного обігу вилучено невраховані готівкові кошти в іноземній та національній валюті в еквіваленті майже 23 млн. гривень, брендовий одяг, взуття та аксесуари орієнтовною вартістю понад 100 млн. гривень. Чорнові записи, фінансово-господарські документи підконтрольних суб’єктів господарської діяльності, бланки з відбитками їх печаток та штампи підприємств-нерезидентів.

У зазначеному кримінальному провадженні тривають активні слідчі дії.

3-1644-.jpg

4-1175-.jpg