З 1 жовтня стартувала монетизація пільг

Із 1 січня 2019 року запроваджено механізм монетизації субсидій. Нині за аналогією впроваджується монетизація пільг. Це питання обговорили на зустрічі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, фахівців соцзахисту, банків та підприємств-надавачів комунальних послуг. Ліквідатори аварії на ЧАЕС цікавилися питаннями переходу з безготівкової форми надання пільги на готівкову, змінами розміру пільг за умовами зміни тарифів, у якому банку відкривати розрахунковий рахунок. Також порушили питання оформлення заяви на отримання пільг людьми, прикутими до ліжка. Для пільгових категорій практично нічого не змінюється. Змінюється лише процес нарахування. Якщо раніше воно проводилося організаціями-надавачами послуг, то тепер, починаючи із жовтня, його здійснюватимуть органи соціального захисту населення - наголосила начальниця відділу грошових виплат та компенсацій, субсидій та пільг Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Федіна.

Тетяна Федіна, начальниця відділу Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА:

- Монетизація пільг передбачає два способи. За бажанням пільговика, пільги можуть надаватися готівкою. Для цього потрібно буде написати відповідну заяву до органів соціального захисту, в якій зазначається спосіб виплати. Пільги можуть готівкою виплачуватись, як через банківські установи, так і через відділення Укрпошти. В іншому випадку, якщо пільговик не виявив бажання подати заяву, то пільги будуть нараховуватись автоматично безготівково. Тобто, щомісяця органи соц.захисту проводять нарахування пільги і передається ця інформація, кошти перераховуються через установу «Ощадбанку» на рахунки організацій надавачів послуг.

Як отримати готівку форму призначеної пільги розповіла представниця «Ощадбанку»  Катерина Кикоть.

Катерина Кикоть, представниця «Ощадбанку»:

- Потрібно відкрити рахунок, взяти реквізити цього рахунку і потім звернутися до управління соціального захисту до якого відноситься пільговик, для написання заяви подання реквізитів із банку, і потім на ці реквізити перераховується сума призначеної пільги. І також безготівково відбувається перерахування по кожному підприємству.

Тим пільговикам, які бажають отримати свою пільгу живими коштами, необхідно звернутися до органів соцзахисту з 1 до 15 жовтня із заявою про перехід на готівкову форму отримання пільг. Представники банків зазначили обслуговування пільговиків здійснюється безкоштовно.