У Верховній Раді пропонують скасувати військовий збір

У Верховній Раді пропонують скасувати військовий збір

«Слуга народу» Олександр Дубінський ініціював проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування військового збору. Його прийняття з 1 січня 2020 року зменшить податкове навантаження на фонд оплати праці платників збору.

У пояснювальній записці проекту зазначається: «…правова природа військового збору, за оцінкою експертів та практиків, є незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції податку на доходи фізичних осіб через однакові об’єкти оподаткування. З огляду на зазначене, фонд заробітної плати зазнає надмірного податкового навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування вказаних доходів в інших країнах світу, що значно погіршує конкурентоспроможність вітчизняних підприємств та товарів на міжнародних ринках. Це також стає фактором значної долі тіньової економіки країни, зокрема і тіньових зарплат, що видаються «в конвертах».

Прогнозовані результати після прийняття Закону – зменшення навантаження на фонд оплати праці платників збору, зменшення частки заробітних плат, що видаються «в конвертах» та збільшення  суми надходжень податків на доходи фізичних осіб.