У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку "Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці.Бандерівці".

У Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери з*явился сторінки на фейсбуці. Хоча переглянути їх можна тільки на виставці «Фактор свободи "Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці.Бандерівці". Вперше в історії історичних виставок України застосовано адаптацію популярної соцмережі Фейсбук : розробники спробували уявити, який вигляд могли би мали профілі у Мазепи,Петлюри,Бандери, які локації показала би їхня гул-мапа та кого б вони зафрендили. На інтерактивній сторінці Симона Петлюри бачимо ключові рішення як «Акт злуки УНр і ЗУНР». Одразу під ними описані позитивні та негативні сторони події. А на сторінці Івана Мазепи можна довідатися, що той здобував освіту в Києво-Могилянському колегіумі.

Олег Пустовгар регіональний представник УІНП в Полтавській області: 

- От акаунт Гетьмана Івана Мазепи. У нього там на аватарці зазначено «Же през шаблю маєм права!» - це із його пісні, які він там співав і автором, якої він є. Тут перелік, кого він узяв у друзі, наприклад Карла 12 з яким він уклав Україно-Шведський союз. І так далі, коли м підійдемо до кожної аватарки, до кожного профілю у Фейсбук, ми побачимо, що Симон Петлюра взяв собі у друзі Софію Русову.

Розробники зазначають - таким креативним способом привертають молодь до вивчення історії. Адже виставка розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу - ділиться представник українського інституту національної памяті - Олег Пустовгар.

Олег Пустовгар регіональний представник УІНП в полтавській області:

- Сам ПДФ формат буде передано у відділ освіти, але ми перед усім хочемо, коли ця виставка про експонується у краєзнавчому музеї, вона помандрувала до навчальних закладів. СПодіваємось, спершу це будуть вищі навчальні закладу, а потім школи.

Виставка демонструє і людський і символічний вимір історичних постатей. Тут йдеться не тільки про Мазепу, Петлюру та Бандеу, як про звичайних людей, здатних на надзвичайні вичинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них та їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями та бандерівцями.